Rokomet

Bezjakovi zrušili evropske prvake

Magdeburg je osvojil neuradno svetovno klubsko prvenstvo v Savdski Arabiji. Trije goli Domna Makuca za Barcelono.
Magdeburg se je veselil prestižne zmage. FOTO: IHF
P. Z.
11. 10. 2021 | 11:08
11. 10. 2021 | 11:09
1:21
Presenečenje v finalu turnirja IHF Super Globe, neuradnega klubskega svetovnega prvenstva v rokometu. Zmagovalec evropske lige Magdeburg je v Savdski Arabiji premagal osvajalca lige prvakov Barcelono s 33:28 (19:16).

Nemci so v prvem polčasu naredili delni izid 5:0, v končnici pa ušli na neulovljivih osem golov prednosti in prekinili niz Barcelone, ki je bila najboljša v letih 2017, 2018 in 2019. Lani turnirja ni bilo zaradi pandemije koronavirusa.

Finale v Džedi je imel tudi slovenski pridih. Pri Magdeburgu je veteran Marko Bezjak dosegel dva gola, pri Kataloncih, ki jih vodi Carlos Ortega, je trikrat v polno zadel Domen Makuc, enkrat pa Blaž Janc.

Magdeburg bo 19. t. m. v evropski ligi gostoval pri Gorenju, nekdanjem Bezjakovem klubu.