Kevin Kampl prestrašil soigralce in navijače: Nisem mogel dihati

Nekdanji slovenski nogometni reprezentant je po izenačujočem golu prestrašil soigralce, tekmece, navijače ...
Konec dober, vse dobro, so dvoboj nemškega prvenstva z olajšanjem pospremili navijači in nogometaši Leipziga, pri katerih je bil osrednji mož nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl. FOTO: Lisi Niesner/Reuters
G. N.
16. 4. 2023 | 15:40
17. 4. 2023 | 09:18
1:18

Kevin Kampl je bil v središču pozornosti nogometnega dvoboja med Leipzigom in Augsburgom (3:2). Nekdanji slovenski reprezentant je v 10. minuti zabil izenačujoči gol po presenetljivem vodstvu gostov. Pri tem je nanj padel eden od gostujočih igralcev. Ko je vstal in začel slaviti gol, se je 32-letni zvezni igralec nenadoma prijel za prsi in rekel, da ne more dihati. Najprej je padel v reklamni pano, nato na travnik. V trenutku je zavladala panika, soigralci so takoj poklicali zdravniško ekipo, ki se je odzvala v trenutku.

Po hitrem zdravniškem posredovanju je hitro odleglo vsem. Kampl je le za trenutek izgubil zrak in je tekmo tudi nadaljeval ter jo zaokrožil še z asistenco za tretji Leipzigov gol. Igral je do 76. minute.