Prek Benjamina Šeška med elito tudi Chelsea

Znanih že devet udeležencev osmine finala nogometne lige prvakov.
Kar sedem golov je dosegel Paris Saint Germain, Kylian Mbappe Lionel Messi sta zabila po dva, Neymar enega. FOTO: Stephane Mahe/Reuters
25. 10. 2022 | 23:14
25. 10. 2022 | 23:34
2:29

Že pred predzadnjim kolom skupinskega dela nogometne lige prvakov so si napredovanje v osmino finala danes priigrali Bayern, Brugge, Manchester City, Napoli in Real Madrid, sinoči pa so jim pridružili še Paris SG, Benfica, Borussia Dortmund in Chelsea. Londončani so v Salzburgu premagali moštvo slovenskega reprezentanta Benjamina Šeška z 2:1 in mu zadali prvi poraz po 40 domačih tekmah v vseh tekmovanjih.

Uspešnejši od Šeškovega moštva je bil tokrat klub Kevina Kampla, Leipzig. Na svojem štadionu je s 3:2 ugnal branilca naslova Real Madrid, ki je nastopil brez nekaterih članov udarne enajsterice; med drugimi so manjkali Karim Benzema, Luka Modrić in Federico Valverde. S točko v Glasgowu je vendarle Šahtar ohranil možnosti za uvrstitev v osmino finala, saj bo v zadnjem kolu gostil Salzburg.

V skupini G sta se Borussia iz Dortmunda in Manchester City razšla brez golov (Erling Haaland je v angleški ekipi igral do polčasa), gosti pa so prek Riyada Mahreza zapravili enajstmetrovko.

V skupini H sta si napredovanje zagotovila PSG in Benfica, oba imata po današnjih zmagah po 11 točk.

Benjamin Šeško (desno) je vstopil proti Chelseaju v igro v 61. minuti pri rezultatu 1:1. FOTO: Joe Klamar/AFP

Izidi 5. kola lige prvakov:

Skupina E

Salzburg : Chelsea 1:2 (Adamu 48.; Kovačić 23., Havertz 64.), Dinamo Zagreb : Milan 0:4 (Gabbia 39., Leao 49., Giroud 59/11-m, Ljubičić 69./avt.).

Vrstni red: Chelsea 10, Milan 7, Salzburg 6, Dinamo 4.

Skupina F

Celtic : Šahtar 1:1 (Giakoumakis 34.; Mudrik 58.), Leipzig : Real Madrid 3:2 (Gvardiol 13., Nkunku 18.., Werner 81.; Vinicius jr. 44., Rodrygo 90+3/11-m).

Vrstni red: Real 10, Leipzig 9, Šahtar 6, Celtic 2.

Skupina G

Sevilla : København 3:0 (En-Nesyri 61., Isco 88., Montiel 90+2), Borussia D : Manchester City 0:0.

Vrstni red: Manchester City 11, Borussia D. 8, Sevilla 5, København 2.

Skupina H

Benfica: Juventus 4:3 (Silva 17., Mario 28/11-m, Silva 35., 50.; Kean 21., Milik 77., McKennie 79.), Paris SG: Maccabi 7:2 (Messi 19., 45., Mbappe 32., 64., Neymar 35., Goldberg 67(avt., Soler 84; Seck 38., 51.)

Vrstni red: Paris SG in Benfica po 11, Juventus in Maccabi po 3.