Velika rimska bitka gostom iz Madrida

V osmino finala lige prvakov eno kolo pred koncem rednega dela še Ajax, Bayern, Manchester City, Roma, Real Madrid, Juventus in Manchester United.
Hrvaški nogometaš Mario Mandžukić, ki se dokazuje pri Juventusu, se je takole veselil svojega prvega gola v ligi prvakov v tej sezoni, pri katerem mu je asistiral portugalski zvezdnik Cristiano Ronaldo. FOTO: Massimo Pinca/Reuters
M. F.
27. 11. 2018 | 22:49
27. 11. 2018 | 23:47
2:18
V skupini E lige prvakov sta si po 5. kolu nadaljevanje v osmino finala zagotovila Ajax in Bayern. Bavarci, s 13 točkami vodilni v skupini, so Benfico domov poslali z visokim porazom 5:1, po dvakrat sta zadela Arjen Robben in Robert Lewandowski, za končni rezultat je zabil Franck Ribery

V skupini F je Šahtar v gosteh v zadnji minuti tekme premagal Hoffenheim (3:2), Lyon pa je remiziral z Manchester Cityjem (2:2). Angleži so si že zagotovili napredovanje, medtem ko druga vstopnica še ni oddana, zanjo se bosta potegovala Lyon in Šahtar.

V Rimu je za zmago madridskega Reala nad Romo svoj delež prispeval tudi Gareth Bale (desno). FOTO: Alessandro Bianchi/Reuters

Najbolj odmeven dvoboj večera je bil v skupini G, srečala sta se Roma in Real Madrid. A še preden sta se moštvi podali v rimsko bitko, je bilo jasno, da sta si italijanski in španski velikan zagotovila pot v osmino finala, saj je pred tem Viktoria Plzen porazila moskovski CSKA in ga izločila iz boja za napredovanje. Real se v zadnje kolo rednega dela podaja kot vodilni v skupini s štirimi zmagami in enim porazom oziroma 12 točkami. Romo je premagal v gosteh z 2:0. Potem ko se je prvi polčas končal brez golov, sta se v drugem razigrala Gareth Bale, ki je zadel v 47. minuti, v 59. pa je gol prispeval še Lucas Vazquez.

V skupini H si je napredovanje zagotovil Juventus z 12 točkami, zadnje tri si je priigral z zmago nad Valencio z 1:0, pred domačimi navijači v Torinu je zadel Mario Mandžukić. Manchester United pa je pred remijem z Young Boys rešil Marouane Fellaini v zadnji minuti tekme za končnih 1:0, s čimer so si Otočani tako kot Italijani že zagotovili vstopnico za osmino finala.