Maribor si je po zmagi v derbiju že zagotovil prvi naslov

Zadnje kolo SNL v tem koledarskem letu bo že ta konec tedna.
Rok Kronaveter je z golom z bele točke zapečatil usodo Prekmurcev pod mariborsko Kalvarijo. FOTO: Tadej Regent
F. T.
15. 12. 2020 | 15:23
17. 12. 2020 | 19:23
3:53
Na štadionu pod Kalvarijo so odigrali še zadnjo tekmo 18. kola slovenskega nogometnega prvenstva. V enem od derbijev kola sta se pomerila Maribor in Mura, dvoboj v Ljudskem vrtu pa je pripadel gostiteljem.

Maribor je unovčil neodločeni rezultat Olimpije v mestnem derbiju z Bravom in si že zagotovil naslov jesenskega prvaka. Prednost ekipe trenerja Maura Camoranesija pred Ljubljančani namreč eno kolo pred zadnjim letošnjim kolom znaša pet točk.

Ključni dogodki tekme v Mariboru so se zgodili v drugem polčasu. Najprej se je na odbito žogo po enem od strelov najhitreje odzval domači napadalec Jan Mlakar, ki je zabil gol z glavo, nato je izkoristil kazenski strel še Rok Kronaveter.

Prekmurci se pričakovano niso vdali, uspelo jim je znižati rezultat na 1:2 (Andrija Filipović po podaji Žige Kousa), toda na žalost gostujočih navijačev je bilo to tudi vse, kar je zmogla četa trenerja Anteja Šimundže.

Prva liga Telekom Slovenije, 18. kolo:
Bravo : Olimpija 0:0 (rdeči karton: Močinić 87., 2RK)
Tabor : Gorica 1:0 (Stančić 79.)
Celje : Koper 2:0 (Benedičič 69., Kuzmanović 92.)
Domžale : Aluminij 2:1 (Kolobarić 2., Šoštarič Karič 62.; Jakšić 14.
Maribor : Mura 2:1 (Mlakar 54., Kronaveter 60., 11-m; Filipović 62.)

Standings provided by SofaScore LiveScore

Zanimivo je bilo tudi v Celju

Najzanimivejša sredina tekma 18. kola 1. SNL je bila v Celju, kjer so gostovali Koprčani. Dvoboj državnih prvakov Celjanov in nekdanjih prvakov Koprčanov je pripadel prvim, s čimer so se Štajerci še malenkost močneje približali položajem, ki bodo po koncu sezone peljali slovenske klube v Uefina tekmovanja.

Celjski adut Advan Kadušić (desno) je bil danes uspešen, mariborskega napadalca Aljošo Matka (levo) naslednji izziv čaka v četrtek. FOTO: Uroš Hočevar

Ambicije kluba z Obale je prizemljil Žan Benedičič, ki je zabil prvi gol za Celjane v 69. minuti tekme, piko na i pa je že v sodnikovem dodatku derbija postavil nekdanji član Rudarja Mičo Kuzmanović.

Tudi prva sredina tekma 18. kola je prinesla zmago gostiteljev na tekmi med Taborom in Gorico v Sežani. Sežanci so si pripisali pomembne točke za mirno zimsko obdobje, na drugi strani nekdanji državni prvaki niso prekinili niza porazov niti po nedavnem odhodu trenerja Gordana Petrića.

Goričani se tudi po odhodu trenerja Gordana Petrića niso zbrali, saj so ostali praznih rok tudi v Sežani. FOTO: Blažž Samec

Odločilni trenutek tekme se je zgodil v 79. minuti, ko je padel edini gol. Po podaji Dominika Mihaljevića je rezervist Dino Stančić matiral gostujočega vratarja Uroša Likarja. Danes je bila še tekma v Domžalah, kjer je z 1:2 klonil Aluminij.

Ljubljanski derbi brez zmagovalca

Na štadionu ŽAK se zaman čakali na gole. FOTO: Voranc Vogel/Delo

Živahno je bilo že v torek. Nogometaši Brava in Olimpije so se razšli z neodločenim izidom 0:0. Bravo je v petem nastopu zapovrstjo končal brez poraza, Olimpija, ki je še enkrat igrala brez kaznovanega Mirala Samardžića (ob Andresu Vombergarju strelca zadetka na prvi medsebojni tekmi ob zmagi z 2:0), pa je neporažena štiri tekme. Za vodilnim Mariborom, ki bo v četrtek igral proti Muri, zaostaja za dve točki.

Ljubljanski obračun se je na razmočeni in vse bolj razritem igrišču končal z delitvijo točk, pri čemer so imeli najlepšo priložnost domači nogometaši. Olimpija ke v 87. minuti ostala brez Ivana Močinića, ki je zaradi prekrška nad Martinom Kramaričem dobil drugi rumeni karton.