Rožman se je poslovil z zmago, Dinamo vendarle prejel prvi gol

Trener Simon Rožman je lahko zadovoljen z načinom, na kakršnega se je poslovil od evropske lige. FOTO: Vincent West/Reuters
F. T.
10. 12. 2020 | 20:55
10. 12. 2020 | 23:08
2:37
Četrtek je bil namenjen tekmam zadnjega kola v evropski ligi. Aktivni so bili klubi štirih slovenskih legionarjev, ki so jesen preživeli v tem Uefinem tekmovanju. Odmevno zmago so vknjižili Rečani, ki jih vodi trener Simon Rožman.

Zmagovalec hrvaškega pokala je na Rujevici premagal AZ iz Alkmaarja (2:1); vodilni gol je zabil nekdanji nogometaš Olimpije Luka Menalo, zmagovitega za končnih 2:1 pa Ivan Tomečak v 93. minuti tekme. Trener Rožman se je torej poslovil od Evrope z odmevno zmago.

Rijeka je bila že pred tem kolom brez možnosti za napredovanje v 1/16 finala tekmovanja, podobno je veljalo za dunajski Rapid in atenski klub AEK. Obratno pa je zagrebški Dinamo eno od najlepših presenečenj letošnjega dela evropske lige, saj v prvih petih tekmah ni prejel niti gola. Prvič je klonil šele v 77. minuti zadnje tekme z moskovskim CSKA, ko je Hrvate premagal prav njihov rojak Kristijan Bistrović. Dinamo je kljub temu zmagal s 3:1.

Takole se je Giovani Lo Celso veselil gola, s katerim je Tottenham premagal Antwerpen in si zagotovil prvo mesto v skupini J. FOTO: Adam Davy/Reuters