Chelsea izkoristil zdrs Liverpoola in Manchester Cityja

V 10. kolu premier league so rdeči po vodstvu z 2:0 osvojili le točko, angleški prvaki pa so doma celo izgubili. Cristiano Ronaldo zadel in podal v Londonu.
Evropski prvak Chelsea tudi brez dveh najboljših poškodovanih napadalcev Romeluja Lukakuja in Tima Wernerja zabija gole in zmaaguje. Na štadion St. James Park v Newcastle je dva gola dosegel Reece James. FOTO: Lee Smith/Reuters
P. Z., G. N.
30. 10. 2021 | 15:24
30. 10. 2021 | 20:20
2:43

Chelsea je še povečal prednost na lestvici angleškega nogometnega prvenstva po zanesljivi zmagi s 3:0 pri Newcastlu. Modri so vse gole dosegli v drugem polčasu, dva gola je dosegel Reece James (65., 77.), tretjega je  z bele točke dodal Jorginho (81.).

Neverjeten spodrsljaj so si privoščili nogometaši Liverpoola: na Anfieldu so proti Brightonu že imeli prednost z 2:0, ob odmoru 2:1 (Jordan Henderson 4., Sadio Mane 24.; Enock Mwepu 41.), na koncu pa so po golu Belgijca Leandra Trossarda (65.) osvojili le točko.

Wilfried Zaha je v 4. minuti presenetil Manchester City, a še večja zagata za prvaka je bila izključitev branilca Aymerica Laporteja v 45. minuti. Zmago londonskega tekmeca Crystal Palaca je v 88. minuti potrdil Conor Gallagher.

Emile Smith Rowe se je veselil drugega gola za Arsenal. FOTO: Justin Tallis/AFP

Uspešen niz nogometašev Arsenala se nadaljuje. Na gostovanju pri Leicester Cityju je zmagal z 2:0, oba gola je dosegel na začetku prvega polčasa, ko sta zadela Gabriel (5) in Emile Smith-Rowe (18).

Lisice so zatem povsem zagospodarile na štadionu King Power in imele veliko priložnosti, vendar jim ni uspelo premagati odličnega vratarja topničarjev Aarona Ramsdalea. Zlasti najboljši strelec ekipe Brendana Rodgersa, izkušeni Jamie Vardy, ni imel svojega dne.

V derbiju kola je Manchester v Londodnu premagal Tottenham s 3:0 (Cristiano Ronaldo 39., Edisona Cavani 64., Marcus Rashford 87.). Osrednji junak je bil Ronaldo, ki je zabil prvi gol, pri drugem pa je bil podajalec.