Pozdravljeni!

Sreča za Barcelono, Lewandowski še vedno lačen golov

Nogometaši Barcelone so v zadnji tekmi pred premorom v gosteh premagali Alaves.
Poljski napadalec Robert Lewandowski po tretjem doseženem golu. FOTO: Vincent West/Reuters
Š. R., STA
6. 10. 2024 | 19:05
6. 10. 2024 | 19:06
1:25

Nogometaši Barcelone so v 9. kolu španske lige v gosteh premagali Alaves s 3:0. Katalonci so z osmo zmago zdaj na vrhu lestvice spet tri točke oddaljeni od večnih tekmecev iz Madrida. Vse tri gole blaugrane je zrežiral poljski zvezdnik Robert Lewandowski, ki je že v prvem polčasu dosegel »hattrick«. Zdaj je že pri desetih golih v sezoni.

Zadostovalo pol ure igre

Barca je prejšnji teden s porazom pri Osassuni končala niz sedmih zmag v domačem tekmovanju, je pa med tednom za začetek novega niza v ligi prvakov s 5:0 že premagala Young Boys. Lewandowski je vse tri gole dosegel že do 31. minute. Domači so sicer zadeli v sodnikovem dodatku prvega dela, a gol Tonija Martineza ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

Robert Lewandowski se je takole veselil prvega gola. FOTO: Cesar Manso/AFP

Barcelona bo v naslednjem kolu (20. 10.) gostila Sevillo, Atletico Madrid v mestnem derbiju Leganes, Real Madrid pa bo gostoval pri Celtu v Vigu.