Josip Iličić odprl spektakel v Bergamu, Cristiano Ronaldo ga je končal

Z dvema tekmama se je začel torkov spored Uefine lige prvakov, na sporedu več zanimivih dvobojev.
Veselje Josipa Iličića po doseženem golu. FOTO: Alberto Lingria/Reuters
F. T.
2. 11. 2021 | 21:00
2. 11. 2021 | 23:52
3:19

Prvi večer lige prvakov v novembru ni razočaral, navijači so videli 27 golov, najbolj dramatično pa je bilo v Bergamu, kjer sta se merila Atalanta in Manchester United. Spektakularen večer je odprl slovenski reprezentant Josip Iličić, ki je v 12. minuti unovčil podajo Duvana Zapate, prav Kolumbijec je pozneje zabil drugi gol za Atalanto.

Prvi mož večera je vendarle postal Cristiano Ronaldo. Fantastični Portugalec je pri 36 letih zabil po en gol tako v sodnikovem dodatku prvega (46.) kot drugega polčasa (92.)! Večer so nadzorovali slovenski sodniki, glavni je bil Slavko Vinčić. Aktiven je bil še en slovenski nogometaš: Benjamin Verbič je dobil zadnjih 15 minut tekme Dinama z Barcelono v Kijevu.

Vrnil se je tudi Benjamin Šeško

Torkov spored Uefine lige prvakov so začeli že ob 18.45. Takrat je bil dejaven Benjamin Šeško, ki je s Salzburgom v skupini G vpisal prvi poraz, avstrijske prvake je z 2:1 ugnal Wolfsburg. Šeško je v igri vstopil tri minute po novem vodstvu Nemcev, ko je za 2:1 zadel Lukas Nmecha.

Cristiano Ronaldo je pri 36 letih neuničljiv. FOTO: Marco Bertorello/AFP

Osemnajstletni nekdanji član Domžal je izpustil zadnje štiri tekme Salzburga zaradi poškodbe in se vrnil v ligi prvakov, kjer je že pred tem igral dve tekmi. Na gol tudi po tretjem nastopu v tem tekmovanju še čaka, nevarno pa je mladenič zapretil v 84. minuti, ko je sprožil z okoli 30 metrov, a je sijajno posredoval vratar Koen Casteels.

Chelsejaev adut Hakim Ziyech (drugi z desne) je bil natančen tudi na Švedskem. FOTO: Jonathan Nackstrand/AFP

V skupini H sta se pomerila Malmö in Chelsea. Čeprav so se Švedi dobro branili proti lanskim zmagovalcem v tem tekmovanju, je v drugem polčasu londonski predstavnik strl domače moštvo. V 56. minuti je lepo podajo Calluma Hudson-Odoia v vodstvo pretvoril Hakim Ziyech. Modri so imeli tudi v nadaljevanju več od igre in kar nekaj priložnosti, a zadeli niso več. Na vrhu skupine H so se z devetimi točkami izenačili z Juventusom, ki se bo ob 21. uri doma pomeril z Zenitom iz Sankt Peterburga.

Juventus in Bayern na vrhu s popolnim izkupičkom

Skupina E: Bayern: Benfica 5:2 (Lewandowski 26, 61, 84, Gnabry 32, Sane 49; Morato 38, Nunez 74), Dinamo K.: Barcelona 0:1 (Fati 70; Verbič od 77.); vrstni red: Bayern 12, Barcelona 6, Benfica 4, Dinamo K. 1.

Skupina F: Atalanta: Manchester U. 2:2 (Iličić 12, Zapata 56; Ronaldo 45, 92), Villarreal: Young Boys 2:0 (Capoue 36, Danjuma 89); vrstni red: Manchester U. in Villarreal po 7, Atalanta 5, Young Boys 3.

Skupina G: Wolfsburg: Salzburg 2:1 (Baku 3, Nmecha 60; Wober 30; Šeško od 63.), Sevilla: Lille 1:2 (Ocampos 15; David 43, Ikone 51); vrstni red: Salzburg 7, Lille in Wolfsburg po 5, Sevilla 3.

Skupina H: Malmö: Chelsea 0:1 (Ziyech 56), Juventus: Zenit 4:2 (Dybala 11, 58, Chiesa 74, Morata 82; Bonucci avt. 26, Azmoun 92); vrstni red: Juventus 12, Chelsea 9, Zenit 3, Malmö 0.