Rijeka tretja, Šporar zadel v derbiju, Inter še upa

Na Hrvaškem po napetem zadnjem kolu nogometaši Lokomotive ob šampionskem Dinamu v boj za uvrstitev v ligo prvakov. Sporting šele četrti na Portugalskem.
Andraž Šporar je zadel na prvem lizbonskem derbiju. FOTO:  Patricia De Melo Moreira/AFP
S. U., J. H.
26. 7. 2020 | 07:05
26. 7. 2020 | 08:30
2:45
Na sosednjem Hrvaškem ni bilo tako izenačenega boja za naslov najboljšega v državnem nogometnem prvenstvu kot pri nas, saj si je Dinamo iz Zagreba že zelo zgodaj zagotovil 21. šampionsko lovoriko, odkar je Hrvaška samostojna, Toda nadvse je bil zanimiv boj tik pod vrhom, saj imajo v naši soseščini dva vizuma za kvalifikacije prestižne lige prvakov: prvi je seveda pripadel Dinamu, drugega pa si je priborila Lokomotiva, drugi zagrebški klub, po zmagi pri neposrednem tekmecu v Osijeku z 2:1.

V 1. polčasu ni bilo golov, dolgo je bilo 1:1 in takrat so se veselili v reškem taboru, saj bi v primeru končnega remija na tekmi v Osijeku moštvo slovenskega trenerja Simona Rožmana ob zmagi z Istro osvojilo 2. mesto in se tako borilo za nastop v najbolj prestižnem evropskem klubskem tekmovanju. Nogometaši Rijeke s tekmeci iz Pulja niso imeli vidnejših težav, zmagali so s 4:2, ob koncu pa so tretji. Lokomotivi pa bodo poskusili vrniti v bližajočem se finalu pokalnega tekmovanja, 1. avgusta v Šibeniku.

Simon Rožman je zasedel tretje mesto na Hrvaškem. FOTO: Jure Eržen/Delo

Šporarjev zadetek premalo

Sezona se je končala na Portugalskem, kjer je lizbonski derbi pripadel Benfici z 2:1. Za Sporting je na 1:1 v 69. minuti izenačil Andraž Šporar, a ni bilo dovolj. Odločilni gol je v 88. minuti zabil Carlos Vinícius.

Šporar je sredi sezone prestopil iz Slovana iz Bratislave. FOTO: Patricia De Melo Moreira/AFP

Sporting je tako zasedel šele četrto mesto in bo moral v kvalifikacije za evropsko ligo. Pred njim je namreč Braga z istim številom točk. Benfica je druga, pet točk več ima prvak Porto.

Inter še upa

V Italiji je Samir Handanović ohranil mrežo nedotaknjeno, Inter pa je s 3:0 premagal Genoo in tako ohranil šibko upanje na naslov. Sassuolu je VAR razvevljavil kar štiri gole, tri zaradi ofsajda, Napoli ga je premagal z 2:0.

Romelu Lukaku je bil dvakratni strelec za Inter. FOTO: Jennifer Lorenzini/Reuters

Inter ima 4 točke zaostanka za Juventusom, ki bo danes gostil Sampdorio. Če bo zmagal, bo dve tekmi pred koncem devetič zapored osvojil scudetto.