Rooney zgrešil z bele točke in ostal praznih rok v krstni sezoni v MLS (VIDEO)

Nogometaši moštva DC United so v osmini finala premoč po enajstmetrovkah priznali Columbusu (2:3).
Wayne Rooney je klavrno končal krstno sezono v MLS. FOTO: Geoff Burke/Reuters
2. 11. 2018 | 07:23
2. 11. 2018 | 07:42
1:41
Washington – Potem ko je bilo moštvo DC United v izjemnem rezultatskem naletu v ameriški nogometni ligi MLS, je hladno prho doživelo že na prvi stopnički izločilnih bojev. Po desetih zaporednih dvobojih brez poraza (sedem zmag in trije neodločeni izidi z le dvema prejetima zadetkoma v zadnjih šestih obračunih) je bilo v osmini finala ligaškega tekmovanja favorit na tekmi s Columbusom, za nameček je imelo še prednost domačega igrišča, vseeno pa je po izvajanju enajstmetrovk pokleknilo z 2:3.

Higuainov brat dvakrat v polno

Gostitelji so prvi zadeli v 21. minuti prek francoskega branilca Frederica Brillanta, a je že devet minut pozneje izenačil prekaljeni 34-letni Federico Higuain, starejši brat bolj poznanega Gonzala Higuaina. Argentinec je goste popeljal v vodstvo tudi v šesti minuti podaljška, loterijo najstrožjih kazni pa je izsilil zvezni igralec Nick DeLeon, ki je izenačil v 116. minuti. Končni razplet je z zgrešeno prvo enajstmetrovko nakazal glavni zvezdnik na igrišču, nekdanji angleški kapetan Wayne Rooney, njegov poskus je čuvaj mreže Zack Steffen mojstrsko ubranil. Otočan bo tako v krstni sezoni onstran »luže« ostal brez laskave lovorike.