PREMIUM   D+   |   Nogomet

Olimpijo je po uvodnem jurišu na realna tla spustil prebujeni Maribor

V preloženi tekmi 26. kola 1. SNL so vijolični v drugem polčasu velikega derbija prišli do zmage z 2:1. Olimpija od 71. minute z igralcem manj.
Vijolični v belih dresih so veliki derbi začeli s tresočimi nogami, končali pa kot razigrani šampioni. FOTO: Leon Vidic/Delo
18. 4. 2024 | 05:00
5:41

V nadaljevanju preberite:

Razplet velikega derbija in zmaga Maribora z 2:1 sta šla na roke Celjanom, ki imajo pet tekem pred koncem prvenstva ducat točk prednosti in na stežaj odprto pot do drugega naslova prvaka. Vijolični so s 16. zmago v sezoni zaostrili prestižno bitko za drugo mesto. Zaostajajo štiri točke, čaka jih še domači derbi z Ljubljančani. Olimpija je derbi odprla sijajno, po 12.minutah že bila v vodstvu, drugi gol je visel vzraku. Toda vijolični so se počasi začeli pobirati. Sledilo je za domače navijače mučnih drugih 45 minut. Toda kdo je bil krivec za neverjeten preobrat v tekmi kontrastov, slaba Olimpija ali odličen Maribor? Josip Iličić je bil prepričan, da bi Maribor zmagal tudi brez izključitve nepremišljenega Litovca Justasa Lasickasa, ki je v »razpadanju Olimpijinega sistema« deloval kot idealen igralec za takšno tekmo.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.