Oblak s sogralci korak bliže lovoriki

Nogometaši moštva Atletico Madrid z 2:1 (2:0) strli odpor Reala Sociedada.
Stefan Savić je takole po tekmi čestital Janu Oblaku. FOTO: Pierre-philippe Marcou/AFP
13. 5. 2021 | 00:13
13. 5. 2021 | 10:05
2:30
Nogometaši madridskega Atletica so s slovenskim reprezentančnim vratarjem Janom Oblakom na čelu slavili novo pomembno zmago v boju za naslov španskih prvakov. V tekmi 36. kola so doma z 2:1 (2:0) strli odpor igralcev Reala Sociedada.

»Žimničarje« je v 16. minuti v vodstvo popeljal Belgijec Yannick Carrasco, že dvanajst minut pozneje pa so gostitelji vodili z dvema goloma prednosti, potem ko je na 2:0 povišal Argentinec Angel Correa. Na naslednji zadetek je bilo treba čakati vse do 83. minute, ko je na 1:2 znižal Španec Igor Zubeldia. Za kaj več je gostom zmanjkalo moči in časa.

Madridčani imajo zdaj kot vodilni na prvenstveni lestvici štiri točke naskoka pred Barcelono in pet pred mestnim tekmecem Realom, ki pa ima tekmo manj. »Beli balet« bo jutri zvečer gostoval pri Granadi.

Drugi današnji izidi:
Sevilla : Valencia 1:0 (Youssef En-Nesyri 66.)
Celta Vigo : Getafe 1:0 (Nolito 24.)
Huesca : Athletic Bilbao 1:0 (Sandro Ramirez 61.)

Lestvico zagotavlja SofaScore LiveScore

Iličić v igro vstopil v 59. minuti, Atalanta zmagala z 2:0

V 36. kolu elitne italijanske lige je Atalanta z 2:0 (1:0) premagala Benevento. Mrežo gostov je v 22. minuti načel Kolumbijec Luis Muriel, končni izid je v 67. minuti postavil Hrvat Mario Pašalić. Slovenski reprezentant Josip Iličić je v igro vstopil v 59. minuti, ko je zamenjal Ukrajinca Ruslana Malinovskega.

Moštvo iz Bergama je zadržalo drugo mesto za Interjem, ki si je že zagotovil lovoriko, tokrat pa jo je potrdil z zmago nad Romo s 3:1 (Marcelo Brozović 11., Matias Vecino 20., Romelu Lukaku 90.; Henrik Mkhitarjan 31.). Atalanta je točkovno poravnana z Milanom, ki je v gosteh kar s 7:0 (2:0) odpravil Torino. Ob trikratnem hrvaškem strelcu Anteju Rebiću (v 67., 72. in 79. minuti) in Francozu Theu Hernandezu, ki je k zmagi prispeval dva gola (19. in 62.), sta v polno zadela še Franck Kessie iz Slonokoščene obale (26. 11-m) in Španec Brahim Diaz (50.).

Cagliari : Fiorentina 0:0
Bologna : Genoa 0:2 (Davide Zappacosta 13., Gianluca Scamacca 61. 11-m)
Lazio : Parma 1:0 (Ciro Immobile 90+5)
Sampdoria : Spezia 2:2 (Valerio Verre 32., Keita Balde 80.; Tommaso Pobega 15., 73.)
Sassuolo : Juventus 1:3 (Giacomo Raspadori 59.; Adrien Rabiot 28., Cristiano Ronaldo 45., Paulo Dybala 66.)