Pozdravljeni!

Oblak podpisal vdajo šele po mojstrovini Messija

Največji nogometni derbi konca tedna v Madridu pripadel Barceloni.
Lionel Messi je takole proslavil edini gol na tekmi v Madridu, ki je prinesel tri točke Barceloni. FOTO: AFP
1. 12. 2019 | 22:55
1. 12. 2019 | 22:57
1:41
Atletico Madrid je naredil korak nazaj v boju za naslov španskega prvaka. Potem ko je izgubil spektakularen derbi z Barcelono (0:1; Messi 86.), za vodilnima Realom in Barcelono zaostaja za šest točk, pred njim pa so na lestvici španskega DP tudi Sevilla, Real Sociedad in Bilbao.

Atletico in Barcelona sta igrala daleč najodmevnejšo tekmo konca tedna na stari celini. Štadion Wanda Metropolitano je pokal po šivih (64.226), že uvod v tekmo je bil ustrezno spektakularen. Logično, Atletico v zadnjih letih zmanjšuje finančno in posledično kakovostno vrzel za mestnim rivalom Realom in Barcelono.

Jan Oblak je uspešno krotil visoke podaje Barcelone v kazenski prostor Atletica. FOTO: AFP

Toda na žalost večine navzočih so se veselili – gostje. Katalonci so bili večino tekme navidez »boljši« tekmec, njihova statistika je bila tradicionalno lepša, toda priložnosti za gol so si priigrali tudi gostitelji. Odločitev o zmagovalcu je tako padla šele v 86. minuti. Če Lionel Messi ni mogel premagati Jana Oblaka v 61. minuti, ko je Škofjeločan pokazal svoje mojstrstvo, je to naredil 25 minut zatem. Argentinec je sprejel žogo od Luisa Suareza ter s strelom ob Oblakovo desno vratnico mojstrsko matiral slovensko številko 1.