Neomejen dostop | že od 9,99€
Angleški milijarder sir Jim Ratcliffe je po nakupu 30-odstotnega deleža v Manchester Unitedu postal odgovoren za športne uspehe kluba. A najprej je posegel v pisarne in odpustil četrtino vseh zaposlenih, pripeljal je nove vodstvene kadre, tudi iz drugih športov, iz kolesarstva je prišel sir David Brailsford, kar ni bilo najbolje sprejeto.
Zdaj pa je predstavil načrt, s katerim bo United leta 2028, ob 150-letnici kluba, spet postal angleški prvak. »Ne moremo predstaviti načrta za 10 let, navijači bi bili neučakani, prav tako ni realno pričakovati, da bomo tako dobri kot Manchester City že prihodnje leto. Zato je triletni okvir pravi,« je pojasnil Ratcliffe, ki je postavil jasne smernice delovanja kluba.
United ne bo več kupoval igralcev, starejših od 25 let, prav tako ne bodo merili na zvezdnike, temveč na mlade talente. Trenerji si okrepitev ne bodo izbirali sami, lahko bodo predlagali igralni položaj, kjer želijo dodatno moč, nato pa jim bo ekipa Ineosa, ki jo vodi Ratcliffe, predlagala tri možne izbire.
Na ta način želijo zagotoviti, da se tudi ob menjavi trenerja strategija oblikovanja moštva ne podre. United pa je medtem že začel dela za nov štadion, ki bo stal zraven Old Trafforda, sprejel pa naj bi 100.000 gledalcev. V tem trenutku je sicer o optimizmu v rdečem delu Manchestra težko govoriti, ekipo pod vodstvom Erika ten Haga, ki (nerazumljivo) še vedno uživa zaupanje, vedno znova pestijo iste težave: prevelika nihanja v igri, neučinkovitost in luknjasta obramba.
Jutri je pred Unitedom nov zahteven izziv v premier league, gostovali bodo v Birminghamu pri Aston Villi (15.00), ki bo po domači zmagi nad Bayernom v ligi prvakov polna samozavesti.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji