PREMIUM   D+   |   Nogomet

Kralj z instinktom ubijalca nazaj na vrh Evrope

Na Wembleyju je Real Madrid za 15. naslov igral v slogu neusmiljenega plenilca. Šesta lovorika za Danija Carvajala, Nacha in Luko Modrića.
Real Madrid tudi po londonskem zmagoslavju ostaja absolutni vladar nogometne lige prvakov. FOTO: Hannah Mckay/Reuters
2. 6. 2024 | 14:30
3. 6. 2024 | 16:25
4:59

V nadaljevanju preberite:

Že videno! Real Madrid je v slogu neusmiljenega plenilca osvojil rekordni 15. naslov evropskega nogometnega prvaka. V finalu lige prvakov je z 2:0 premagal – večji del tekme enakovredno in nevarnejšo – Borussio Dortmund. Za piko na i odlične sezone – najboljši je bil tudi v Španiji – je bilo dovolj le nekaj minut boljše predstave v zadnji četrtini tekme. Na Wembleyju sta bila strelca Dani Carvajal (74.) in Vinicius Junior (83.).

Real je upravičil vlogo favorita, dopolnil klubsko vitrino z novo, staro lovoriko in dodal še nekaj poglavij v že tako imenitno knjigo podvigov. V zadnjih enajstih letih se je na evropski vrh zavihtel kar šestkrat.

»Real ima nekaj, česar drugi nimajo,« je po porazu okdril Borussiin trener Edin Terzić. In česa nima, kar ima na voljo njegov izkušeni kolega in osvajalec lovorik Carlo Ancelotti?

Celoten članek je na voljo le naročnikom.