Messi in Kampl sta bila blizu četrtfinala le v prvem polčasu

PSG in Liverpool sta se pričakovano pridružila Portu in Dortmundu med osmerico.
Lionel Messi je zabil velemojstrski gol, pozneje pa pri izidu 1:1 slabo izvedel enajstmetrovko. FOTO: Franck Fife/AFP
F. T.
10. 3. 2021 | 23:00
10. 3. 2021 | 23:21
2:10
PSG in Liverpool sta se pričakovano pridružila Dortmundu in Portu v četrtfinalu nogometne lige prvakov 2020/21. Parižani so na svojem štadionu Park Princev odbili napad Barcelone (1:1; Mbappe; Messi) in napredovali s skupnim izidom 5:2. Škoda, da Lionel Messi v 48. minuti prvega polčasa ni unovčil enajstmetrovke, saj bi v drugem polčasu zanesljivo gledali še boljšo tekmo. Katalonci niso bili brez možnosti, v naslednje izzive gredo lahko samozavestno.

Angleži so v Budimpešti unovčili prigarano na istem štadionu v prejšnjem mesecu, še enkrat premagali Leipzig (2:0; Salah, Mane) in se s skupnih 4:0 zavihteli med najboljšo osmerico lige prvakov. Kevin Kampl je igral v prvem polčasu. Žreb četrtfinala bo naslednji petek v Nyonu.

V boju za četrtfinale še Oblak in Iličić

Prihodnji torek bosta na sporedu tekmi med Realom Madridom in Atalanto Josipa Iličića, Španci vodijo z 1:0, ter Manchester Cityjem in Borussio Mönchengladbach, kjer Angleži prednjačijo z 2:0. Dan pozneje pa bosta še tekmi med Chelseajem in Atleticom Madridom Jana Oblaka, kjer Londončani vodijo z 1:0, ter Bayernom in Laziem, kjer so Bavarci v prednosti s 4:1.

Nekdanja soigralca iz Salzburga Sadio Mane in Kevin Kampl sta se še drugič pomerila v Budimpešti, še drugič je bil Liverpool boljši od Leipziga. FOTO: Bernadett Szabo/Reuters

Liga prvakov, osmina finala:
Borussia D. : Sevilla 2:2 (Håland 35., 54., 11-m; En Nesyri 69., 11-m, 96.); prva tekma 3:2
Juventus : Porto 3:2* (Chiesa 39., 63., Rabiot 117.; Oliveira 19., 11-m, 115.); prva tekma 1:2