Rekorder Håland išče naslednjo žrtev, konec za Cristiana Ronalda

Prva četrtfinalista lige prvakov sta postala Borussia Dortmund in Porto.
Erling Håland (desno) je zabil v tej sezoni lige prvakov že 10 golov. Foto Leon Kuegeler/AFP
F. T.
9. 3. 2021 | 23:05
10. 3. 2021 | 00:21
2:50
Erling Braut Håland je zaznamoval tudi torkov večer Uefine lige prvakov in tako rekoč sam zagotovil Borussii Dortmund napredovanje v četrtfinale. V Nemčiji je resda Sevilla remizirala z 2:2, toda zaman, vse se je vrtelo okrog 20-letnega norveškega čudežnega dečka, ki v zadnjem času melje vse pred seboj.

Håland je postal prvi nogometaš, ki mu je uspelo zabiti najmanj 2 gola na štirih zaporednih tekmah lige prvakov! Ta 194 cm visoki napadalec v tej sezoni kotira pri 19 golih v bundesligi in 10 golih v ligi prvakov.

Mladenič, ki je pogodbeno vezan z »rumeno podmornico« do poletja 2024, bi lahko postal eden najdražjih nogometašev doslej, če bodo najbogatejši, ki vneto lovijo njegov podpis, le razvezali mošnjiček in ugodili zahtevam Borussie. Slednja je zabila gol na 34. zaporedni tekmi in prav tako postavila nov klubski rekord.

Juventus ostal brez četrtfinala lige prvakov

Še zanimivejša je bila tekma v Torinu, ki se je zavlekla v podaljšek in dramatično končnico, polno čustvenih dvobojev. Porto je bil vseskozi nekako v prednosti, ki si jo je priigral že z zmago na prvi tekmi na Portugalskem. Podobno je bilo v Torinu, kjer je Juventus v drugem polčasu resda zmogel zasuk in priti do podaljška, v katerem pa je bil kljub igralcu več premalo aktiven in je stopnjeval pritisk šele po drugem golu Oliveire.

Federico Chiesa je Juventusu zagotovil podaljšek. FOTO: Massimo Pinca/Reuters

V podaljšku je najprej zagrozil Marega, zatem pa so Italijani pritiskali, iskali zmagoviti gol, toda v 115. minuti je Sergio Oliveira zadel s prostega strela z več kot 25 metrov, ko je žogo poslal pod živim zidom, Wojciechu Szczesnyju je žoga spolzela čez golovo črto. V 117. minuti je novo upanje domačim vzbudil Adrien Rabiot z golom po strelu z glavo, a se kljub novemu pritisku ni izšlo za staro damo iz Torina, ki ji ni pomagal niti 120-minutni nastop Cristiana Ronalda.

Portugalci niso mogli verjeti, da so se prebili v četrtfinale. FOTO: Marco Bertorello/AFP

Liga prvakov, osmina finala:
Borussia D. : Sevilla 2:2 (Håland 35., 54., 11-m; En Nesyri 69., 11-m, 96.); prva tekma 3:2
Juventus : Porto 3:2* (Chiesa 39., 63., Rabiot 117.; Oliveira 19., 11-m, 115.); prva tekma 1:2