Pozdravljeni!

Kamplovi ohranili korak z Bayernom

Leipzig je šele v drugem polčasu zlomil odpor berlinskega Uniona, v tej sezoni sijajne zasedbe.
Kevin Kampl (desno) je bil zahtevne bitke z vezisti Uniona. FOTO: Annegret Hilse/Reuters
F. T., STA
20. 1. 2021 | 22:40
20. 1. 2021 | 22:55
1:18
Nogometaši Bayerna iz Münchna so v 17. krogu nemškega prvenstva slavili v Augsburgu z 1:0 (1:0) in zadržali štiri točke prednosti pred najbližjimi zasledovalci iz Leipziga. Bavarski obračun se je končal z zmago slovite zasedbe iz Münchna, edini gol na tekmi pa je v 13. minuti iz 11-metrovke zabil poljski stroj za gole Robert Lewandowski.

Drugouvrščeni Leipzig je šele v drugem polčasu zlomil odpor berlinskega Uniona, v tej sezoni sijajne zasedbe. Mož odločitve je bil Šved Emil Forsberg, ki je v 60. minuti zamenjal Kevina Kampla, zmagoviti gol pa je dosegel v 70. minuti.

Najvišjo današnjo zmago je dosegla Arminia Bielefeld, ki je premagala Stuttgart s 3:0 (1:0). Zadnjeuvrščeni Schalke je doma klonil proti Kölnu z 1:2, drugi gol na tekmi pa je prejel v tretji minuti sodniškega podaljška. Tretjeuvrščeni Bayer Leverkusen je že v torek premagal Borussio Dortmund z 2:1.