Pozdravljeni!

PREMIUM   D+   |   Euro 2024

Slovenci po drami s Srbi za vse ali nič z Angleži

Na evropskem prvnestvu znova drama Slovenije in Srbije, znova nesrečen razplet. Žan Karničnik zabil v 69. minuti, Luka Jović v 96.
Slovenski nogometaši so bili v Münchnu, kjer jih je spodbujalo več kot 20.000 navijačev, na pragu zgodovinske zmage po golu Žana Karničnika. Zdaj bodo napredovanje v osmino finala lovili v zadnji tekmi skupine C proti Angliji. FOTO: Leon Vidic/Delo
21. 6. 2024 | 13:00
5:19

V nadaljevanju preberite:

Slovenski in srbski nogometaši so na evropskem prvenstvu spisali še eno zgodovinsko tekmo z infarktno končnico. Kot pred 24 leti v belgijskem Charleroiju je bila naša reprezentanca na pragu velike zmage po akciji igralcev iz 1. SNL, asistenta in tudi osmoljenca Timija Maksa Elšnika ter strelca Žana Karničnika za gol v 69. minuti. Kazalo je že na včerajšnji preboj v osmino finala, toda srbski lov za izenačenjem (1:1) se je izšel v zadnjih sekundah – v zadnjem napadu. A Slovenija ima še vedno vse v svojih rokah. Če bo v zadnji tekmi skupine C v Kölnu premagala Anglijo, se bo zagotovo uvrstila med najboljših 16.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.