Pozdravljeni!

Euro 2024

Slovenija – Srbija: Odločilna tekma eura

Ob 15. uri se bosta pomerili slovenska in srbska reprezentanca. Na dosedanjih tekmah je vsaka reprezentanca slavila enkrat.
Trening slovenske nogometne reprezentance. FOTO: Leon Vidic/Delo
20. 6. 2024 | 09:05
20. 6. 2024 | 12:10
1:36

To bo drugi slovensko-srbski obračun na evropskih prvenstvih, na prvi tekmi na euru leta 2000 je bil končni izid 3:3. Na dosedanjih medsebojnih obračunih je bilo zelo izenačeno. Vsaka reprezentanca je slavila po enkrat, šest tekem se je končalo z neodločenim izidom. Srbi imajo na zadnjih sedmih tekmah dve zmagi, Slovenija pa je nazadnje izgubila na novembrski kvalifikacijski tekmi proti Danski. V München bo odpotovalo 20.000 slovenskih navijačev, zato se pričakuje izjemno vzdušje.

Benjamin Šeško in selektor Matjaž Kek na treningu. FOTO: Leon Vidic/Delo

Srbi so na prvi tekmi izgubili proti favoriziranim Angležem; uspešno so zaustavili napadalca Harryja Kana. Upali bodo, da jim bo takšna igra v obrambi uspela tudi proti Slovencem in napadalcu Benjaminu Šešku. Slovenci so po neprepričljivem prvem polčasu proti Danski svojo igro dvignili na višjo raven, za kar so bili nagrajeni z golom Erika Janže v 77. minuti.