Euro 2024

Kljub veliki točki še večje razočaranje v Münchnu, Srbi zadeli v zadnji sekundi

Slovenski nogometaši so bili na pragu zgodovinske zmage na euru, po golu Karničnika so vodili do 95. minute, ko je po kotu izenačil Jović. V torek z Anglijo.
Slovenci so se veselili vodstva. FOTO: Leon Vidic
20. 6. 2024 | 10:00
21. 6. 2024 | 10:39
7:31

Slovenija je tudi na drugi tekma eura ostala neporažena, ampak štadion v Münchnu zapustila razočarana. Bila je na pragu zgodovinske prve zmage na evropskih prvenstvih. Celjski igralec Žan Karničnik je bil strelec v 69. minuti in kazalo je, da bo reprezentanca Matjaža Keka osrečila 20.000 rojakov na Allianz Areni. Toda v zadnji sekundi, tj. ob izteku pete, zadnje minute sodnikovega dodatka, je po strelu iz kota za izenačenje poskrbel Milanov rezervist Luka Jović. Slovenija ima po dveh tekmah dve točki, tudi z Dansko je igrala 1:1, za preboj v izločilne boje bo morala v torek premagati favorita skupine C Anglijo. Morda bi bil dovolj tudi še en remi.

image_alt
Po Amsterdamu in Stuttgartu zdaj rekordni München

Slovenci so igrišče zapustili dvignjenih glav. FOTO: Leon Vidic

Na največjem štadionu eura 2024 je najmanjša država udeleženka imela podporo uradno 20.170 navijačev, ki so na Bavarsko prispeli z vseh koncev in krajev dežele na sončni strani Alp. To je nova rekordna znamka Slovencev na športnem dogodku v tujini. V prestolnico Bavarske je med drugim prispel tudi poseben navijaški vlak iz Ljubljane s 350 navijači. Srečo sta našim nogometašem zaželela tudi Luka Dončić in Tadej Pogačar. Tam je bil prisoten tudi ves slovenski politični vrh.

Slovenija in Srbija sta se razšli brez zmagovalca. FOTO: Leon Vidic

Navijači so se ogrevali pred Allianz Areno. FOTO: Leon Vidic

Kek se je odločil za naslednjo enajsterico v formaciji 4-4-2: Oblak; Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža; Stojanović, Gnezda Čerin, Elšnik, Mlakar; Šporar, Šeško. Tudi njegov kolega Dragan Stojković je stavil na napadalno zasedbo z Aleksandrom Mitrovićem in Dušanom Vlahovićem, začel je tudi Dušan Tadić, ki je proti Angležem prišel s klopi in ni skrival razočaranja.

Tekma je bila razburljiva. FOTO: Leon Vidic

To je bila ponovitev zgodovinske tekme izpred 24 let, ki se je v Charleroiju razpletla s 3:3. Slovenci so se v prvem kolu izkazali ter po golu Erika Janže iztržili točko proti Danski v Stuttgartu.

Srbija je na lestvici Fife na 33. mestu, Slovenija je 57. Slednja je proti Srbiji in njenim predhodnicam doslej igrala osem tekem, ima eno zmago, en poraz, šestkrat pa se je z njo razšla brez zmagovalca. Na Bavarskem se je zgodil še sedmi remi.

Žar Karničnik je razveselil soigralce. FOTO: Leon Vidic