Pozdravljeni!

Atletico Madrid navijaču izrekel dosmrtno prepoved obiska tekem

Navijaču je Atletico izrekel kazen zaradi metanja predmetov na igrišče na mestnem derbiju proti Realu, ostale storilce čaka enaka kazen, so zapisali pri klubu.
Na mestnem derbiju je več navijačev madridskega Atletica metalo predmete proti vratarju Thibautu Courtoisu. FOTO: Oscar Del Pozo/AFP
STA, T. E.
1. 10. 2024 | 09:02
1:48

Španski nogometni prvoligaš Atletico Madrid je sporočil, da je navijaču, ki je na nedeljskem mestnem derbiju proti Realu (1:1) na igrišče odvrgel predmet, zaradi česar so morali tekmo prekiniti za 20 minut, dosmrtno prepovedal obisk tekem na svojem štadionu. Navijača so v klubu, katerega prvi vratar je Jan Oblak, identificirali s pomočjo policije.

Sicer je v nedeljo več navijačev Atletica metalo predmete proti vratarju Reala Thibautu Courtoisu, potem ko je Real povedel v drugem polčasu. Atletico je vseeno osvojil točko, po zadetku Angela Corree v sodnikovem dodatku.

Navijače je poskušal pomiriti trener Atletica Diego Simeone. FOTO: Ana Beltran/Reuters

»Naš varnostni oddelek še naprej tesno sodeluje s policijo, da identificira še druge vpletene, ki jih čaka ista kazen,« so sporočili iz Atletica v izjavi za javnost. Klub je še zapisal, da bo v svoj pravilnik vključil prepoved vnosa katerega koli elementa ali kosa oblačila, ki omogoča osebi, da na stadionu skrije svojo identiteto.

»Z vsemi sredstvi si bomo še naprej prizadevali za odpravo vsakršnega nasilja,« so še zapisali pri madridskem klubu. Atletico, četrti v la ligi, bo v sredo v ligi prvakov gostoval pri Benfici.