Košarka

Vlatko Čančar: zmaga za uvod v polfinale

Slovenski košarkar je bil na prvi tekmi polfinala zahodne konference lige NBA med Denverjem in Phoenixom na igrišču tri minute.
Vlatko Čančar v akciji na uvodni tekmi polfinala zahodne konference. FOTO: Ron Chenoy/USA Today Sports
STA, Š. R.
30. 4. 2023 | 07:44
1:27

Ekipa Denver Nuggets je v severnoameriški košarkarski ligi NBA doma premagala Phoenix Suns s 125:107 in v polfinalu zahodnega dela lige povedla z 1:0 v zmagah. Slovenski reprezentant Vlatko Čančar je v dresu zmagovitih gostiteljev igral tri minute, zgrešil vse tri mete iz igre ter ujel eno žogo.

S 34 točkami je bil Jamal Murray prvi strelec tekme, Srb Nikola Jokić je za zmagovalce dodal 24 točk, 19 skokov in pet podaj ter napovedal možnost, da bi bil lahko še tretjič v nizu izbran za najboljšega košarkarja lige (MVP). Šesterica domačih igralcev je v statistiko vpisala dvomestno število točk, Denver je dvoboj v trojkah dobil s 16:7, skok pa s 49:38. Na drugi strani je bil v napadu najboljši zvezdnik Kevin Durant z 29 točkami, imel je še 14 skokov.