Fantastična tekma Luke Dončića in soigralcev

Najboljša strelca Luka Dončić (v zelenem) in Paul George med eno od akcij. FOTO: John Mccoy/AFP
F. T.
27. 12. 2020 | 23:55
28. 12. 2020 | 00:20
1:41
Kar težko je verjeti, kako prepričljivo so Luka Dončić in soigralci opravili z Los Angeles Clippers na gostovanju v Kaliforniji. Moštvo Dallas Mavericks je namreč v svoji tretji tekmi sezone 2020/21 zmagalo s 124:73 in popolnoma zmlelo ene od favoritov za končno lovoriko že v prvem polčasu.

Gostje so odšli na premor po drugi četrtini z neverjetno prednostjo 50 točk pri rezultatu 27:77! Najvišja prednost Dallasa je bila 57 točk pri rezultatu 63:120. Luka Dončić? Slovenski as je igral 25 minut, v tem času pa zbral 24 točk (za tri 0:5, za dve 8:13, prosti meti 8:9), 9 skokov, 8 podaj in eno ukradeno žogo.

Dallas čaka naslednja tekma 31. decembra ob 2.30 po slovenskem času, Miami, čigar barve brani Goran Dragić, bo aktiven že dan prej ob 1.30 po slovenskem času.

LA Clippers : Dallas 73:124 (George 15, Ibaka 13; Dončić 24, Richardson 21, Hardaway 18)