Ljubljanski košarkarji so šestič zapored premagali beograjskega evroligaša na domačem parketu, že v sredo v Londonu.
Jaka Blažič je v letih 2013-15 igral za Crveno zvezdo, zato je proti Partizanu vedno dodatno motiviran. FOTO: ABA
20. 11. 2023 | 19:45
20. 11. 2023 | 21:03
4:29

V nadaljevanju preberite:

Košarkarji Partizana so v zadnjih sezonah praviloma precej uspešnejši od Cedevite Olimpije, toda na zmago v Ljubljani čakajo vse od 29. decembra 2018. Stožiška zasedba jih je ugnala tudi v 8. kolu lige ABA s 95:91 in podaljšala ugodni medsebojni niz na šest zmag, čeprav je nastopila brez poškodovanega Karla Matkovića. Kaj če bi vsaj podobno, kot je proti beograjskemu evroligašu, igrala v evropskem pokalu, so se spraševali navijači iz obeh taborov na lepo zapolnjenih tribunah.

»Od uvodne minute smo se tekme lotili na pravi način, nato pa uvideli, da smo lahko konkurenčni,« je priznal prvi strelec tekme Jaka Blažič. Kdo vse mu je bil v veliko pomoč v Olimpijinem moštvu? Kdo je razveselil navijače že pred tekmo? Kako so se brez Matkovića znašli domači centri? Kaj je bilo v dodatno pomoč Cedeviti Olimpiji? Simone Pianigiani vztraja, da je v Ljubljano prišel zaradi pomembnejših stvari, kot je zmaga nad Partizanom.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.