Francoski motorist Fabio Quartararo najhitrejši v kvalifikacijah za veliko nagrado Andaluzije.
Fabio Quartararo se je takole veselil najboljšega dosežka v kvalifikacijah za veliko nagrado Andaluzije. FOTO: Jon Nazca/Reuters
25. 7. 2020 | 13:15
25. 7. 2020 | 20:11
1:56
Ljubljana – V Jerezu de la Fronteri so pod streho spravili kvalifikacije za jutrišnjo veliko nagrado Andaluzije, drugo letošnjo motociklistično dirko za svetovno prvenstvo v razredu motoGP. Najhitrejši je bil znova Fabio Quartararo (Yamaha), ki je minulo nedeljo novo sezono v kraljevski kategoriji odprl z zmago na veliki nagradi Španije.

Francoski as je s časom 1:37,007 za pičle 0,095 sekunde prehitel Španca Mavericka Viñalesa (Yamaha), ki je na uvodni dirki na isti stezi osvojil drugo mesto, tretji štartni položaj pa si je pridirkal Italijan Francesco Bagnaia (Ducati, + 0,169). Njegov sloviti rojak Valentino Rossi (Yamaha, + 0,335) je pristal na četrtem mestu.
Maverick Viñales je znova pristal na drugem mestu. FOTO: Javier Soriano/AFP

Branilec naslova svetovnega prvaka Marc Marquez (Honda), ki še ni dobro okreval po torkovi operaciji zlomljene desne nadlahtnice, je na tretjem prostem treningu z zaostankom 1,298 sekunde zasedel 19. mesto. Ker mu nato na začetku kvalifikacij počasnejše skupine ni šlo dosti bolje, je hitro obupal in svoj »jekleni konjiček« parkiral v garaži.

Kakor vse kaže, so bolečine v njegovi roki vendarle prehude. Zaradi njih je 27-letni španski šampion že končal tekmovalni vikend v Jerezu de la Fronteri.