PREMIUM   D+   |   Drugi športi

Čeh obrambo naslova končal s srebrom

Kristjan Čeh na mundialu v zadnji seriji finala diska prevzel vodstvo, a je Daniel Ståhl le izvlekel zlato. V finalu tudi Tina Šutej.
Kristjan Čeh je moral v boju za zlato v zadnjem trenutku priznati premoč letos odličnemu Švedu Danielu Ståhlu. FOTO: Ben Stansall/AFP
21. 8. 2023 | 22:42
22. 8. 2023 | 19:48
4:48

V nadaljevanju preberite:

Kristjan Čeh je bil na svetovnem prvenstvu v atletiki v Budimpešti v finalu meta diska odličen, z daljavo 70,02 metra v zadnji seriji je osvojil srebrno kolajno. Naslov prvaka, ki ga je osvojil lani v Eugenu v ZDA, mu je v zadnjem metu tekme odvzel Šved Daniel Ståhl z daljavo 71,46 m in rekordom prvenstev. Čeh je bil pred finalno serijo drugi, potem je v predzadnjem metu tekmovanja prevzel vodstvo, a ne za dolgo. Takoj za njim je Ståhl, olimpijski zmagovalec iz Tokia, ponovno in dokončno prišel na čelo. Čeh je bil drugi, tretji pa Litovec Mykolas Alekna, lanski evropski prvak in svetovni podprvak ter lanski mladinski svetovni prvak je vrgel 68,85 m.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.