Drugi športi

Savšku stopničke in vstopnica za olimpijske igre v Parizu

Slovenski kanuistični šampion je moral na tekmi za svetovni pokal v Pragi priznati premoč zgolj domačemu asu Jiriju Prskavcu.
Benjamin Savšek bo v Parizu branil olimpijsko zlato iz Tokia 2021. FOTO: Blaž Samec/Delo
M. Š., STA
8. 6. 2024 | 13:07
8. 6. 2024 | 14:04
1:52

Slovenski kanuistični šampion Benjamin Savšek, olimpijski prvak v slalomu na divjih vodah iz Tokia 2021, je na drugi tekmi svetovnega pokala v Pragi zablestel z drugim mestom. V finale se je prebil kot naš edini tekmovalec, kar pomeni, da si je zagotovil nastop na olimpijskih igrah v Parizu, saj je bil v internem dvoboju boljši od Luke Božiča.

Slednji je v kvalifikacijah zasedel 15. mesto, Žiga Lin Hočevar, evropski prvak in zmagovalec prve letošnje tekme svetovnega pokala v Augsburgu, se je moral tokrat zadovoljiti s 17. mestom. Obema je uvrstitev v finale preprečila napaka, dotik vrat oziroma dve kazenski sekundi.

To si je v kvalifikacijah prislužil tudi Savšek, a je bil na progi hitrejši, v finale se je uvrstil kot deveti. V finalu je bil še za odtenek hitrejši in brez napake. Zaostal je le za domačim asom Jirijem Prskavcem. Tretje mesto si je priveslal Francoz Nicolas Gestin.

Benjamin Savšek (levo) ni skrival veselja po drugem mestu. FOTO: Nina Jelenc/KZS

Med kanuistkami Slovenija ni imela svoje predstavnice v finalu. Alja Kozorog je zasedla 22., Lea Novak 24., Eva Alina Hočevar pa 35. mesto.

Zmagala je domača reprezentantka Eva Satkova, druga je bila Avstralka Jessica Fox, tretja pa Nemka Andrea Herzog.