PREMIUM   D+   |   Drugi športi

Sajonara, Tokio, ne še tudi olimpijski Pariz

Slovenska odbojkarska izbrana vrsta se na kvalifikacijskem turnirju ni uvrstila na OI, možnost za to je še drugo leto.
Kapetan Tine Urnaut želi naslednje leto odbojkarsko Slovenijo popeljati na olimpijske igre. FOTO: volleyballworld
9. 10. 2023 | 05:00
9. 10. 2023 | 16:20
4:25

V nadaljevanju preberite:

Olimpijske kvalifikacije, le kaj vas je bilo treba? Pet mesecev (pre)dolga odbojkarska reprezentančna sezona z ligo narodov in evropskim prvenstvom je bila, za konec pa še boj do zadnje kaplje krvi za prebitje na OI v mestu luči. Slovenski odbojkarji si na turnirju skupine B olimpijskih kvalifikacij v Tokiu (še) niso priigrali vozovnice za športni velepraznik štiriletja, po usodnem porazu z Japonsko z 0:3 (-21, -22, -18), so za konec v »častnem« boju za tretje tokijsko mesto ugnali neposredno tekmico za zadnja olimpijska mesta Srbijo s 3:0 (22, 23, 21). Vlak za olimpijski Pariz še ni odpeljal, še devet mesecev bo čakal na peronu, v francosko metropolo se lahko pripelje tudi z mestom na svetovni razpredelnici mednarodne zveze, Slovenija je trenutno sedma. Vsi udeleženci olimpijskega odbojkarskega turnirja, prostih je še pet mest, bodo znani po tretjem turnirju lige narodov 24. junija 2024. Za rešitev uganke bo vlogo imel tudi regionalni ključ, Pariz bodo videla moštva s celin, ki še nimajo udeleženca OI (Afrika, to bo Egipt), nato elitneži po položaju na lestvici.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.