Pozdravljeni!

Drugi športi

Katja Fain: Ni slabo za mladinko

Mlada Mariborčanka na svetovnem prvenstvu v kratkem bazenu zasedla 13. mesto na 400 metrov prosto.
Katja Fain je bila znova prepočasna za finale. FOTO: Uroš Hočevar
M. Š.
14. 12. 2018 | 10:01
14. 12. 2018 | 10:21
1:30
Hangzhou – Na 14. svetovnem prvenstvu v 25-metrskem bazenu na Kitajskem je pod slovensko zastavo danes plavala le Katja Fain, ki je s časom 4:06,05 na 400 metrov prosto zasedla 13. mesto.

Z naskokom najhitrejša je bila Avstralka Ariarne Titmus, ki je z dosežkom 3:58,58 kar za 1,88 sekunde prehitela drugouvrščeno Američanko Leah Smith, na tretjem mestu pa je pristala Kitajka Jianjiahe Wang (+ 2,15).

Fainova je zamudila veliko priložnost, saj bi se – če bi se približala svojemu državnemu rekordu (4:02,11) – zanesljivo uvrstila v finale, za katerega je zadostoval izid 4:04,51.

»Zdi se mi, da bi bil lahko moj dosežek tudi boljši. Ne vem, zakaj se mi ni povsem izšlo, toda glede na to, da je to moje prvo člansko prvenstvo, menim, da 13. mesto ni slabo za mladinko. Z uvrstitvijo sem zelo zadovoljna,« je izjavila 17-letna Mariborčanka, hčerka naše nekdanje vrhunske plavalke Metke Sparavec.