Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Imamo problem, ki se mu reče AstraZeneca

Španska zunanja ministrica Arancha González Laya o spopadanju z zdravstveno krizo, postpandemični Evropi, ter domačih političnih in institucionalnih pretresih.
&raquo;Mislim, da del Slovencev vidi v Kataloniji svojo zgodovino, a se hkrati ne zaveda razlik,&laquo; meni španska zunanja ministrica&nbsp;<br />
Arancha González Laya. FOTO: Leon Vidic/Delo
&raquo;Mislim, da del Slovencev vidi v Kataloniji svojo zgodovino, a se hkrati ne zaveda razlik,&laquo; meni španska zunanja ministrica&nbsp;<br /> Arancha González Laya. FOTO: Leon Vidic/Delo
20. 3. 2021 | 06:05
23:58

V nadaljevanju preberite:


Štirinajstega marca lani je španski premier Pedro Sánchez zaradi nenadzorovanega širjenja takrat še precej slabo poznanega virusa razglasil izredne razmere in odredil eno strožjih ustavitev javnega življenja v Evropi. Španija je preživljala najtežje tedne v sodobni zgodovini, primanjkovalo je zaščitne opreme, intenzivne enote so bile na robu kolapsa, na dan je umrlo tudi več kot 900 bolnikov s covidom-19. Leto kasneje je o spopadanju z zdravstveno krizo, postpandemični Evropi, domačih političnih in institucionalnih pretresih ob uradnem obisku v Sloveniji za Sobotno prilogo razmišljala španska ministrica za zunanje zadeve, Evropsko unijo in sodelovanje Arancha González Laya.


Kdo je odgovoren za počasno imunizacijo v sedemindvajseterici: evropska komisija, države članice ali farmacevtske družbe?


V španskem primeru brez dvoma dobava cepiv, saj jih takoj, ko prispejo, tudi porabimo.


Torej komisija ali farmacevtske družbe?


Ne družbe, ampak družba.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine