Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Sobotna priloga

Danes osebno delo z bolnikom ni cenjeno

O bližini, psihoterapiji in odnosih smo se pogovarjali s Tino Sentočnik, generalno sekretarko Združenja psihoterapevtov Slovenije.
Dr. Tina Sentočnik: »S stališčem, da se v somatski medicini obravnava bolnika kot objekt in ne kot subjekt, se ne morem strinjati.« FOTO:  Uroš Hočevar/Delo
Dr. Tina Sentočnik: »S stališčem, da se v somatski medicini obravnava bolnika kot objekt in ne kot subjekt, se ne morem strinjati.« FOTO:  Uroš Hočevar/Delo
26. 6. 2021 | 06:00
22:13

V nadaljevanju preberite:


S Tino Sentočnik, doktorico medicinskih znanosti, specialistko interne medicine in psihoterapevtko, sva se pogovarjali na eni najlepših teras na slovenski obali. V daljavi so se svetile soline, valovilo je morje in omizja v najini soseščini so bila polna živahnih debat, saj sva bili ravno v vrtincu bienala Bregantovi dnevi, ki jih že sedemnajstič zapored, vsako drugo leto, organizira Združenje psihoterapevtov Slovenije.

Tema letošnjih predavanj, okrogle mize in pogovorov je bila bližina, kar ne bi mogla biti bolj primerna izbira za pandemični čas, v katerem živimo.

Epidemija je najbolj prizadela dve najbolj ranljivi populaciji, otroke in mladostnike ter starejše, a ne smemo pozabiti, da je zelo velik pritisk občutila tudi aktivna populacija, ki bodisi vzgaja najmlajše in mlade bodisi zagotavlja oporo starejšim, je v intervjuju povedala psihoterapevtka Tina Sentočnik.

Če bi marsikoga, ki že veliko let deluje v zdravstvu in je tudi odločevalec, vprašali, kakšna je razlika med klinično psihologijo, psihologijo, psihoterapijo in psihiatrijo, na to ne bi znal odgovoriti. Niti pacienti teh poklicev ne ločijo, zato se mnogokrat zatekajo po pomoč k nestrokovnim ponudnikom.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine