Neomejen dostop | že od 9,99€
Tiktok ima dve plati. Slikovito bi lahko rekli, da je tik sinonim za kitajsko-ameriško rivalstvo, tok pa ime za novo obliko sodelovanja med najmočnejšima državama na svetu. Usoda ene od najvplivnejših aplikacij na svetu je prav v tem nihanju.
Vse bolj se zdi, da v ZDA, kjer ima okoli 170 milijonov uporabnikov, ne bo prepovedana, temveč jo bo kupil mož z debelim bančnim računom, ki se te dni vede, kot da je prav on Donaldu Trumpu kupil zmago na »zgodovinsko pomembnih predsedniških volitvah«.
Seveda gre za Elona Muska. Še preden je prejšnji teden vrhovno sodišče podprlo zakon, po katerem mora lastnica tiktoka, kitajska družba ByteDance, prodati svojo najbolj priljubljeno aplikacijo, če hoče, da bo ta ostala na ameriškem trgu, se je Musk sestal z nekaterimi kitajskimi visokimi funkcionarji (vključno s premierom Li Qiangom).
V javnosti je bilo objavljeno le nekaj tem, o katerih so se pogovarjali. Nato je pred približno desetimi dnevi nekaj vplivnih ameriških medijev po tihem namignilo, da v kitajskem vodstvu poteka razprava, koliko bi bila za vodstvo v Pekingu sprejemljiva rešitev, po kateri bi družba ByteDance kljub vsemu polovico lastništva prodala nekomu, ki mu zaupa. Denimo Elonu Musku.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji