Stopnja zasedenosti intenzivnih enot v Braziliji je najvišja od začetka pandemije. Kaotično spoprijemanje s krizo bi lahko imelo globalne posledice.
Galerija
Brazilsko kaotično spoprijemanje z največjo zdravstveno krizo v zadnjih sto letih bi lahko imelo globalne posledice. FOTO: Michael Dantas/Afp
V nadaljevanju preberite:
»Trenutno stanje je posledica skrajno neodgovornih odločitev oblasti, ki bi morale aktivirati načrte in ukrepe za omejitev pandemije,« je za Delo ocenil izvršni direktor neodvisnega brazilskega inštituta za preučevanje zdravstvenih politik IEPS Miguel Lago. »Čeprav je Brazilija država v razvoju, ima univerzalni zdravstveni sistem, poleg tega ima veliko izkušenj s socialnimi transferji za najrevnejše, s čimer bi lahko zgodaj ustavila javno življenje in sprejela druge odločne poteze za preprečitev socialnih stikov. Vseh teh vzvodov nismo izkoristili, še več, imamo zvezno vlado, ki poskuša uničiti vse, kar je bilo zgrajenega v zadnjih 200 letih.«
Poleg neusklajenega in premalo ostrega odziva je k skoku okužb v zadnjih tednih najverjetneje prispevala tudi nova različica virusa, ki naj bi se prvič pojavila v mestu Manaus.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji