Tudi politika načelno za posvet z državljani, a neenotna kdaj in kako.
Galerija
Druga jedrska elektrarna bi po ugodnem scenariju lahko začela obratovati kmalu po letu 2040, do leta 2043 bo verjetno delovala sedanja. FOTO: Jure Eržen/Delo
V nadaljevanju preberite:
V svojih odgovorih politika, ki ima pred seboj vedno svojo podobo v javnosti, še bolj enotno kot javno mnenje pritrjuje vprašanju, ali bi o drugem bloku nuklearke v Krškem morali odločati državljani na referendumu.
»Za zdaj ni nobene predispozicije, da bi hiteli do tega,« se je na vprašanje o referendumu odzval infrastrukturni minister Jernej Vrtovec ob izdaji energetskega dovoljenja za drugi blok nuklearke v Krškem, v katerem sam vidi le prvi korak, da se postopki lahko začnejo, ne gre za dokončno odločitev o tej investiciji. Na vprašanje, kdaj bi bil primeren trenutek za posvet z državljani oziroma njihovo odločitev, politika odgovarja različno. Enotno pa se zaklinja, da se nikakor ne bi smela ponoviti zgodba Teša 6, ko so vodilni in takratna vlada v projekt vložili toliko denarja, da se je s tem upravičevalo nadaljevanje projekta.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji