![V Lekarniški zbornici Slovenije opozarjajo, da je poseg z omejitvijo koncesije, podeljene za nedoločen čas, na 15 let neprimeren, saj to utegne močno udariti tiste, ki so nedavno izvedli obsežna vlaganja. Foto Jože Suhadolnik](https://www.delo.si/media/images/20250213/1990187.width-660.jpg?rev=1)
Neomejen dostop | že od 14,99€
»Rezanje« koncesij za nedoločen čas na 15 let, neenakopraven položaj koncesionarjev glede financiranja specializacij in ukinitev ugovora vesti so spremembe, uvedene z novelo zakona o lekarniški dejavnosti, ki ji nasprotujejo tako v Združenju zasebnih lekarn kot v Lekarniški zbornici Slovenije.
Svoje člane bodo podprli, če se bodo – enako kot zaradi predloga novele zakona o zdravstveni dejavnosti napovedujejo zdravniki – odločili za ustavno presojo omenjenih zakonskih določb.
»Smo v šoku in še razmišljamo, kaj storiti,« pravi Matija Centrih, predsednik Združenja zasebnih lekarn, ki deluje v okviru Podjetniške trgovske zbornice pri Gospodarski zbornici Slovenije.
Kakšni so argumenti lekarniške stroke? Zakaj menijo, da je obravnava lekarn s koncesijo diskriminatorna? Kje je razlog, da je oprema lekarn desetkrat dražja od stroška za zdravniške ambulante? Zakaj je pomembna pravica do ugovora vesti?
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji