Podporniki in osebje Trumpovega volilnega štaba se soočajo z
vedno ostrejšimi obtožbami in obsodbami, pove Delov komentator in urednik
Sobotne priloge Ali Žerdin. »Ameriški zahodni analitiki vedno bolj jasne vzporednice vlečejo med afero Watergate, ki je odnesla tedanjega predsednika ZDA
Richarda Nixona, in pa zagatami, v katerih se je znašel predsednik Donald Trump.
Komantatorja sta se dotaknila tudi sestavljanja slovenske vlade. »V določeni meri gre za kadrovsko postavo, ki je podobna Cerarjevi vladi, s tem da se pozicije malce menjajo,« pove Žerdin.
Karl Erjavec bi se vrnil na obrambno ministrstvo, kjer je bil med letoma 2004 in 2008,
Miro Cerar bi se iz Gregorčičeve preselil v Mladiko za zunanjega ministra, na ministrstvo za pravosodje bi pa prišla sedanja ministrica za obrambo
Andreja Katič.
Novi sestavi je treba dati priložnost, da se izkaže, meni Delov komentator
Janez Markeš in doda, da gre kljub temu za ponovitev že videnega. »Delitev interesnih sfer je očitno vidna, kjer se mi zdijo motivacije najvišje. Tukaj se srečujejo gospodarski in privatizacijski interesi. Druga stvar je pa, da so si nekateri karierni politiki poiskali službe, saj poskušajo preživeti, kar ni nečastno, je pa slabo če neka država namesto po temah fukncionira po kadrovskih potrebah določenih ljudi.«
Države z notranjo legitimnostjo pod to vlado zagovoto ne bomo imeli. Ob tem ne bomo niti razočarani, ampak bolj apatični. Ob tem se človek vpraša, ali je to slabo ali do te mere dobro, da bi vsaj blokirali stare negativne prakse.
Ali bo ta apatija blokirala stare prakse ali pa jih bo prevzela in morebiti celo ojačala?
*
**
Uporabnike prosimo, da nam svoje mnenje pošljejo na elektronski naslov
internet@delo.si. Komentarje bomo objavili po lastni presoji.
Komentarji