Dober dan!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Nina Zidar Klemenčič zavrača obtožbe o podkupnini, rolexu in počitnicah na jahti

POP TV bo posnetke, ki govorijo o vplivanju na odločitve Darsa ter sumljivih transakcijah pri nakupu Litijske, predala preiskovalcem.
Odvetnica Nina Zidar Klemenčič napoveduje tožbe in vse očitke zavrača kot zlonamerne. FOTO: Črt Piksi
Odvetnica Nina Zidar Klemenčič napoveduje tožbe in vse očitke zavrača kot zlonamerne. FOTO: Črt Piksi
Pi. K.
17. 2. 2025 | 06:32
17. 2. 2025 | 12:28
5:31

POP TV je v oddaji 24UR Fokus objavila dele skrivaj posnetih telefonskih pogovorov, v katerih skriti pričevalec – njegove identitete niso razkrili – v pogovoru z avtovlekarjem Samom Feštajnom, lastnikom podjetja Žonta, govori o vlogi znane odvetnice Nine Zidar Klemenčič pri poslih avtovleke v Darsu. Posredovala naj bi v prid drugemu avtovlekarju iz Žalca. Odvetnica vse očitke zavrača in poudarja, da se na teh posnetkih dve osebi pogovarjata o njej, niso pa to posnetki, ki bi vključevali njo.

Odvetnico naj bi nagovarjal, da ji bo kupil uro Rolex in dal 100.000 evrov

Gre za posel avtovlek poškodovanih in pokvarjenih tovornih vozil na avtocestah in zgodbo iz leta 2021, ko je Dars odpovedal posel podjetju Žonta, ne pa tudi avtovleki Draganović, čeprav so, kot kažejo dokumenti, ki jih je pridobila POP TV, obstajali razlogi, da zaradi kazni posel odpovedo obema.

image_alt
Revizijo nakupa stavbe na Litijski je opravilo tudi računsko sodišče

Pričevalec, ki naj bi bil že skoraj desetletje osebno in poslovno povezan z Nino Zidar Klemenčič, je v pogovorih z Žonto opisal dogajanje, povezano z afero domnevnega podkupovanja. Po njegovih navedbah je leta 2023 najel detektivsko agencijo, ki je ujela tudi pogovor med Zidar Klemenčičevo in avtovlekarjem Enesom Draganovićem iz Žalca. Ta naj bi odvetnico nagovarjal, da ji bo kupil uro Rolex in dal 100.000 evrov, če mu v Darsu omogoči, da bo edini opravljal storitve avtovlek.

Sumljive transakcije pri nakupu stavbe na Litijski

Po njegovih besedah je odvetnica v drugem pogovoru komunicirala s članom uprave Darsa in ga prosila, da to tudi uredi v zameno za določeno darilo. Pričevalec naj bi leta 2024 s posnetki najprej stopil do lobista Roka Snežiča, ki pa ju ni želel sprejeti in je o tem obvestil kriminaliste. Nato je s posnetki soočil kar Nino Zidar Klemenčič, ki naj bi mu domnevno v zameno za uničenje posnetkov nazaj prepisala posestvo, na katerem je imela devet let vpisano predznamovano lastninsko pravico.

Draganović naj bi bil eden od akterjev tudi v primeru spornega nakupa stavbe na Litijski, ki jo je država pred dobrim letom kupila za 7,7 milijona evrov. Leta 2019 jo je koprski poslovnež Sebastjan Vežnaver kupil iz stečajne mase podjetja Nikom za 1,7 milijona evrov. Po neuradnih informacijah je Vežnaver dan po prejemu kupnine od države na račun Enesa Draganovića nakazal dva milijona evrov, dobra dva tedna kasneje pa dodatnih 2,3 milijona evrov. Draganović naj bi mu namreč prvotno posodil denar za nakup stavbe. V istem obdobju je Nina Zidar Klemenčič izdala račun v višini 1,2 milijona evrov.

Stavba na Litijski ulici, ki jo je država kupila za 7,7 milijona evrov, ostaja prazna in zapuščena. FOTO: Črt Piksi
Stavba na Litijski ulici, ki jo je država kupila za 7,7 milijona evrov, ostaja prazna in zapuščena. FOTO: Črt Piksi

Medtem poteka medresorsko usklajevanje o prenosu upravljanja stavbe na ministrstvo za javno upravo, ki razpolaga z državnimi prostori. Odločitev o nadaljnji usodi stavbe ostaja odprta, pri čemer se postavlja vprašanje smotrnosti in transparentnosti celotnega postopka. Nina Zidar Klemenčič je v oddaji dejala, da je nakup stavbe na Litijski za državo gospodaren posel.

Nina Zidar Klemenčič zavrača očitke

Nina Zidar Klemenčič je v izjavi za POP TV vse očitke zavrnila: »Gre za neresnične konstrukte in sklepe, ki so podani na podlagi nepravilnih informacij.« Poudarila je, da njena odvetniška družba nikoli ni dajala prednosti Enesa Draganovića, da ga osebno ne pozna in da se bo zaradi objavljenih obtožb obrnila na sodišče. Dejala je, da je bil račun izdan za opravljene storitve za Vežnaverjeva podjetja v daljšem obdobju, ker da je bilo dogovorjeno, da račune plača po dokončanju več nepremičninskih poslov. Pričevalec je Nino Zidar Klemenčič obtožil tudi, da naj bi z družino počitnikovala na Draganovićevi jahti. Odvetnica je zatrdila, da nikoli ni bila tam.

Dars je odpovedal posel podjetju Žonta, ne pa tudi avtovleki Draganović, četudi so, kot kažejo dokumenti, ki jih je pridobila POP TV, obstajali razlogi, da zaradi kazni posel odpovedo obema. FOTO: Jure Eržen/Delo
Dars je odpovedal posel podjetju Žonta, ne pa tudi avtovleki Draganović, četudi so, kot kažejo dokumenti, ki jih je pridobila POP TV, obstajali razlogi, da zaradi kazni posel odpovedo obema. FOTO: Jure Eržen/Delo

Zavrnila je tudi očitke glede dogajanja v Darsu. »To, kar smo mi delali v Darsu, je bilo opravljeno strokovno, s tem se je ukvarjalo več odvetnikov; z avtovleko večinoma dve odvetnici, sploh ne jaz. Kar zadeva delo v Darsu, nam nikoli ne bo nihče mogel očitati, da ni bilo opravljeno strokovno in pravilno,« je dodala.

Obenem je zatrdila, da je Sama Feštajna prijavila pristojnim organom: »To sem storila takoj, ko sem bila seznanjena, da gre za resne grožnje.«

Sebastjan Vežnaver do objave prispevka na vprašanja POP TV ni odgovoril. Aktualni predsednik uprave Darsa Andrej Ribič je napovedal pregled dokumentacije. Zagotovil je, da bodo posnetke in ugotovitve danes predali preiskovalcem.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Aktualne in poglobljene vsebine, ki vam pomagajo razumeti svet – za 14,99 EUR na mesec!
NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine