Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Nacionalno preverjanja znanja letos odpade

Letos nacionalno preverjanje znanja (NPZ) ob koncu osnovne šole odpade, je potrdila ministrica za izobraževanje.
SproscanjeUkrepov
SproscanjeUkrepov
A. V.
17. 4. 2020 | 09:53
17. 4. 2020 | 14:12
5:09
Zaradi razmer, ki v državi vladajo zaradi koronavirusa, bo letos prvič po dvajsetih letih od uvedbe odpadlo nacionalno preverjanje znanja (NPZ).

Pri odločitvi se je ministrica za izobraževanje, znanost in šport Simona Kustec oprla na enotno oceno stroke (Zavoda RS za šolstvo, Državni izpitni center (RIC), ravnatelji...), ki meni, da NPZ letos lahko izpustimo.

»Vse izpitne pole, ki so že pripravljene, bodo na državnem izpitnem centru vseeno dostopne v elektronski obliki. Učenci in učitelji jih bodo lahko uporabili kot dodatno gradivo pri utrjevanju znanja, če bodo želeli,« je nato v uradne sporočilu za medije povedala Simona Kustec.
 

Neupravičene izostanke bodo sankcionirali


Simona Kustec: »Vse izpitne pole, ki so že pripravljene, bodo na državnem izpitnem centru vseeno dostopne v elektronski obliki. Učenci in učitelji jih bodo lahko uporabili kot dodatno gradivo pri utrjevanju znanja, če bodo želeli.« FOTO: Mavri
Simona Kustec: »Vse izpitne pole, ki so že pripravljene, bodo na državnem izpitnem centru vseeno dostopne v elektronski obliki. Učenci in učitelji jih bodo lahko uporabili kot dodatno gradivo pri utrjevanju znanja, če bodo želeli.« FOTO: Mavri
V intervjuju za Dnevnikov Objektiv, ki bo v celoti objavljen jutri, je ministrica Simona Kustec tudi potrdila, da matura vsekakor bo, a je mogoče, da bo matura drugačna, njen obseg skrčen ali da se bodo roki premikali.

Povedala je še, da bodo sankcionirali vse, ki bodo v šoli na daljavo neupravičeno manjkali. Pri tem bodo učitelji pred ukrepanjem upoštevali osebne okoliščine in stiske družin.

Kustečeva je v intervjuju dejala tudi, da bodo tisti, ki v šoli na daljavo neupravičeno manjkajo, morda tudi sankcionirani. Učitelji bodo morali pred kakršnimkoli ukrepom zanje upoštevati osebne okoliščine in morebitne stiske družin, je opozorila.


Pouk bodo končali 22. maja


Ministrstvo je sicer v četrtek srednjim šolam poslalo nov koledar za letošnje šolsko leto, poroča STA, v katerem so spremenjeni nekateri datumi obeh matur. Koledar opravljanja posameznih izpitov na obeh maturah je skoraj nespremenjen, edina večja sprememba je, da bodo dijaki esej iz materinščine pisali 1. junija, in ne 5. maja.

Z ustnimi izpiti pri maturi naj bi začeli 15. junija, pri čemer sta kot rezerva določena 6. in 13. junij za primer, če šola vseh ustnih izpitov ne bi mogla izpeljati po 15. juniju. Nespremenjeno ostaja tudi, da bodo dijaki zaključnih letnikov pouk končali 22. maja, dijaki drugih letnikov pa 24. junija. Na Državnem izpitnem centru zaradi preprečevanje širjenja novega koronavirusa pripravljajo posebna navodila za izvedbo obeh matur.

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine