Dobro jutro!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Slovenija

Aleksandra Pivec v upravo podjetja Vinag 1847

Izkušnje, znanje, odnos in vinsko kulturo je Aleksandra Pivec pridobila od svojega dedka.
Aleksandra Pivec se bo ukvarjala z vinarstvom. FOTO: Leon Vidic/Delo
Aleksandra Pivec se bo ukvarjala z vinarstvom. FOTO: Leon Vidic/Delo
STA
3. 6. 2022 | 15:20
3. 6. 2022 | 15:30
2:56

Nekdanja kmetijska ministrica in predsednica stranke Naša dežela Aleksandra Pivec, ki se ji na nedavnih volitvah ni uspelo prebiti v državni zbor, se bo v ponedeljek pridružila upravi podjetja Vinag 1847, ki ga zadnja tri leta lastniško upravlja družba Metalka Commerce. Kot so sporočili iz podjetja, bo prokuristka ob direktorici Maruši Švelc.

Prvi mož Metalke Commerce Franc Ziherl, ki se umika iz Vinaga, je pojasnil, da želijo pospešiti razvoj vinskega turizma in vinarstva pod nekoč uveljavljeno mariborsko vinsko blagovno znamko, zato so k sodelovanju povabili Pivčevo, ki bo s svojim vinogradniškim znanjem in kompetencami podjetju zagotovo dala svoj pečat in sodelovala pri vodenju tako turističnega kot vinogradniškega segmenta.

image_alt
Ugotovitve KPK v primeru Aleksandre Pivec pravnomočne

Kot so poudarili, ima Pivčeva doktorat znanosti kemijskega inženirstva in prihaja iz izjemno ugledne vinarske družine Čurin. »Izkušnje, znanje, odnos in vinsko kulturo je med drugim pridobila od svojega dedka, ki je bil eden od pionirjev sodobnega vinarstva v Sloveniji, zato bo s svojo energijo in znanjem pospešila razvoj mariborskega Vinaga 1847,« je dodal Ziherl.

Metalka Commerce je po propadu Vinaga pred tremi leti v stečajnem postopku za milijon evrov kupila premoženje nekoč uglednega vinarja, vključno z vinsko kletjo v središču mesta in večino vinogradov v Košakih, Jarenini in Svečini. V novi kleti v Košakih poteka pridelava vina s skupno zmogljivostjo do 450.000 litrov, ob tem pa obdelujejo 50 hektarov vinogradov.

image_alt
Afera SRIPT visi nad politično kariero Aleksandre Pivec

Odkar upravljajo podjetje, so lastniki vanj skupaj s kupnino vložili okoli 2,5 milijona evrov, med drugim za zagon opustošene kleti in odkup zemljišč v Košakih, s čimer so zaokrožili celoto, pa tudi za nakup nove opreme za obdelavo vinogradov, arhivskih vin in vinoteke s prodajnim prostorom, namenjene degustacijam in prodaji vin ter drugih izdelkov Vinaga in drugih ponudnikov iz širše vinorodne regije.

Kot je pri tem še poudaril Ziherl, je njihova vizija obuditi potencial kleti v Mariboru, ki se ponaša z bogato dediščino, ter ga nadgraditi in razviti v pomembno vinarsko, enološko, kulturno in turistično zgodbo, ki bo znova znana v Sloveniji in zunaj njenih meja.

Sorodni članki

Hvala, ker berete Delo že 65 let.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine