Od vseh strank, ki so vstopile v koalicijo okoli tretje Janševe vlade, je SMC edina, ki ji ni uspelo iztržiti nobene prednosti.
Galerija
»Izdaja« SMC ni v tem, da se je odločila za vstop v desno vlado, temveč da ne ve, katere vrednote ali interese v njej pravzaprav zastopa – razen osebnih interesov njenih ministrov in poslancev. FOTO: Voranc Vogel
V kolumni preberite:
Naj se nezaupnica vladi, napovedana za naslednji teden, konča tako ali drugače, lahko že vnaprej vidimo akterja, ki bo ne glede na izid iz nje izšel kot najverjetnejši osmoljenec – SMC. Če bo nezaupnica uspela in bomo torej dobili novega premiera, bo to pomenilo razpad SMC. Nezaupnica namreč ne more uspeti brez podpore vsaj dela poslancev SMC. Uspeh nezaupnice torej v najboljšem primeru za stranko pomeni razpad na liniji poslanska skupina proti ministrski ekipi: to bi se zgodilo v scenariju, če bi se vsi poslanci odločili podpreti nezaupnico, kar je zelo malo verjetno; skoraj nemogoče, pravzaprav. Precej verjetnejši je razkol znotraj same poslanske skupine, kjer bi del (bržkone manjšina) poslancev glasoval za nezaupnico, del (najbrž večina) pa proti.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITE Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji