Zimski športi

Z naskokom najhitrejši Švicar, Slovenci v ozadju

Niels Hintermann na drugem treningu napovedal napad na zmago na jutrišnjem smuku v Bormiu.
Niels Hintermann je bil prepričljivo najhitrejši na drugem treningu smuka v Bormiu. FOTO: Fabrice Coffrini/AFP
27. 12. 2021 | 14:04
27. 12. 2021 | 14:24
1:20

Na drugem treningu smuka pred jutrišnjo tekmo za svetovni pokal v Bormiu je bil najhitrejši Niels Hintermann. Švicarski alpski smučar je s časom 1:54,78 za 1,53 sekunde prehitel rojaka Marca Odermatta in Avstrijca Daniela Hemetsbergerja, ki sta delila drugo mesto.

Najvišje uvrščeni Slovenec je bil Miha Hrobat, ki je z izpuščenimi vratci in zaostankom 3,70 sekunde pristal na 33. mestu. Boštjan Kline (+ 4,49) je prav tako zgrešil vratica in zasedel 44. mesto, še slabše pa se je z 48. mestom odrezal Martin Čater (+ 5,09). Na štartu je bilo 62 tekmovalcev iz desetih držav.

Na včerajšnjem prvem treningu, na katerem si je Miha Hrobat prismučal 15. mesto, je bil z izpuščenimi vratci prvi Italijan Matteo Marsaglia (1:56,91).

Jutrišnji smuk se bo začel ob 11.30, v sredo in četrtek bosta v Bormiu na sporedu še dva superveleslaloma.