Zimski športi

Uvodni slalom Noelu, Kranjec boljši na prvi progi kot na drugi

Francoz je v Val d'Iseru ugnal Šveda Kristofferja Jakobsena z veliko prednostjo.
Žan Kranjec je osvojil prve slalomske točke po skoraj dveh letih. FOTO: Christian Hartmann/Reuters
STA, B. E.
12. 12. 2021 | 14:13
12. 12. 2021 | 14:44
1:52

Francoz Clement Noel je zmagovalec uvodnega moškega slaloma sezone svetovnega pokala alpskih smučarjev. S prednostjo kar 1,40 sekunde je v Val d'Iseru ugnal Šveda Kristofferja Jakobsena. Tretji je bil Hrvat Filip Zubčić (+1,85). Žan Kranjec je slalomsko sezono odprl z 18. mestom (+2,88). Na prvi progi je bil 12.

Na štartu sta bila dva Slovenca. Aljaž Dvornik je prvi nastop predčasno končal po napaki in odstopu.

Karavana se bo preselila v italijanske Dolomite, s preizkušnjami v hitrih disciplinah v Val Gardeni, z veleslalomoma v Alta Badii in nočnim slalomom v Madonni di Campiglio ter za zaključek koledarskega leta s smukom in superveleslalom v Bormiu.