Zimski športi

Slovenke zanesljivo opravile s kvalifikacijami, najdaljša Ema Klinec

V Beljaku jutri prva tekma silvestrske turneje, naše smučarske skakalke napovedale boj za visoke uvrstitve.
Ema Klinec se je v kvalifikacijah izkazala s tretjim mestom. FOTO: Georg Hochmuth/AFP
27. 12. 2022 | 15:07
29. 12. 2022 | 11:49
2:22

Slovenske smučarske skakalke so uspešno odprle silvestrsko turnejo. Na prvo tekmo v Beljaku, ki se bo jutri začela ob 14.15, so se uvrstile vse naše reprezentantke. Ema Klinec (94 m) je kot najboljša Slovenka v kvalifikacijah osvojila tretje mesto. Zaostala je le za vodilno Avstrijko Evo Pinkelnig (93,5 m) in Nemko Selino Freitag (93,5 m).

image_alt
Razčistila s tem, kar se ji je dogajalo v zadnjih štirih letih

Tik za Emo Klinec je na četrtem mestu pristala Nika Križnar (90 m), med deseterico pa sta skočili tudi Nika Prevc (90,5 m) in Urša Bogataj (88,5 m), ki sta zasedli šesto oziroma deveto mesto. Zelo zanesljivo sta se na jutrišnjo preizkušnjo uvrstili tudi Maja Vtič (86 m) in Katra Komar (84,5 m), ki sta doskočili na 25. oziroma 30. mesto.

Na štartu je bilo 52 skakalk iz 16 držav, kar pomeni, da sta izpadli le dve tekmovalki.

image_alt
Na skakalnico je šla prvič šele pri 24 letih, zdaj je št. 1 na svetu

»Zlato sovo« brani Avstrijka Marita Kramer, ki je pred letom dni v boju za skupno zmago na premierni silvestrski turneji za vsega 4,2 točke ugnala drugouvrščeno Niko Križnar, na tretjem mestu pa je pristala Japonka Sara Takanaši.