Zimski športi

Serija preobratov se nadaljuje: Vegas v podaljšku vrnil Montrealu milo za drago

Vegas Golden Knights so po preobratu dobili četrto tekmo polfinala Stanleyjevega pokala proti Montreal Canadiens.
Nicolas Roy v trenutku strela, ki je premagal Careyja Pricea za zmago na četrti tekmi polfinala. FOTO: Minas Panagiotakis/AFP
J. K., STA
21. 6. 2021 | 06:31
21. 6. 2021 | 09:01
2:10
Po tem, ko so sami kar dvakrat zapravili gol prednosti in tretjo tekmo z Montrealom izgubili po podaljšku, so hokejisti iz Las Vegasa tokrat na gostujočem ledu tudi sami uprizorili preobrat in po dobri minuti podaljška premagali kanadske tekmece z 2:1. Odločilni gol je po tem, ko je v mrežo pospravil svoj lasten odbitek, dosegel Nicolas Roy.

Tekmo v Montrealu je zaradi še vedno zelo strogih ukrepov v Kanadi spremljalo zgolj 3500 gledalcev. Roy je zadel v 78. sekundi podaljška, potem ko je nekako uspel priti do ploščka v zmešnjavi pred vrati Montreala.

»To je bilo neverjetno,« je dejal. »Na tribunah je bila tudi moja družina. Vem, da so bili resnično srečni in vem, da smo si tukaj res zelo želeli zmagati.«

Po prvi tretjini je bil izid še 0:0. Paul Byron je 65 sekund pred koncem druge tretjine domačim hokejistom zagotovil kratkotrajno vodstvo. A je že v 11. minuti zadnje tretjine Brayden McNabb zadel za izenačenje. V vratih Las Vegasa se je izkazal rezervni vratar Robin Lehner s 27 obrambami. Vratar Montreala Carey Price je zbral 19 obramb. Montreal je bil sicer brez glavnega trenerja na klopi. Dominique Ducharme je izpustil še drugo tekmo, potem ko je bil pozitiven na novi koronavirus.

Peta tekma polfinala bo v Nevadi. Tudi drugi polfinale med ekipama Tampa Bay Lightning in New York Islanders je izenačen na 2:2. Tampa sicer brani lanski naslov, ko ja na poti do velikega finala z Dallasom v šestih tekmah odpravila prav ekipo z Long Islanda.

Nedeljski izid:

Montreal Canadiens : Vegas Golden Knights 1:2 (podaljšek) - izid v zmagah je izenačen na 2:2