Pozdravljeni!

Zimski športi

Sedma od osmih in vsakič vsaj točka

Los Angeles Kings so v NHL v odličnem ritmu, za 40. zmago v sezoni so Anže Kopitar, ki je dosegel gol, in drugi Kalifornijčani premagali Columbus.
Anže Kopitar sijajno vodi Los Angeles Kings, ki je v NHL v tej s sezoni že pri 40 zmagah. FOTO: Gary A. Vasquez/Usa Today Sports
G. N., STA
17. 3. 2023 | 07:45
17. 3. 2023 | 09:04
2:25

Hokejisti Los Angeles Kings so v NHL doma s 4:1 premagali Columbus. Kapetan kraljev Anže Kopitar je v 17 minutah in 45 minutah na ledu dosegel gol. Povišal je vodstvo na 2:0 v osmi minuti druge tretjine, v kateri so domači za 40. zmago v sezoni dosegli vse štiri gole.

Kanadčan Drew Doughty je gostitelje povedel v vodstvo v peti minuti drugega dela. Na 3:0 je sredi trinajste minute povišal Šved Viktor Arvidsson, rojak slednjega Carl Grundstrom pa na 4:0 po samostojni akciji le dobro minuto pozneje. Rus Kirill Marčenko je edini premagal domačega čuvaja mreže Pheonixa Copleya (30 obramb) v zadnji tretjini.

Kralji so slavili še sedmič na zadnjih osmih tekmah, na vseh pa so dosegli vsaj točko. S tem sedaj le točko zaostajajo za vodilno ekipo pacifiške skupine ekipo Vegas Golden Knights, ki je z 2:7 izgubila proti Calgaryju.

Kopitar je dosegel pet točk na zadnjih štirih tekmah. Hrušičan je drugi najbolj učinkoviti kraljv sezoni, s 63 točkami, ob 26 golih je dosegel tudi 37 asistenc. Bolj učinkovit je le Kevin Fiala z 68 točkami.

To je bila 40. zmaga Kings v sezoni. Zdajšnja ekipa kraljev je postala tretja najhitrejša v zgodovini, ki je na 69 tekmah dosegla 40 zmag v sezoni v zgodovini te franšize. Tudi ekipa iz sezone 1990/91 je potrebovala 69 tekem, da je dosegla 40 zmag. Ekipa iz sezone 2015/16 je za 40 zmag potrebovala 66 tekem, ekipa iz sezone 2009/10 pa 67 tekem.