Zimski športi

Poraz zmajev, zmaga železarjev

Hokejisti SŽ Olimpije so na svojem ledu doživeli boleč poraz proti igralcem celovškega moštva KAC.
Hokejisti SŽ Olimpije so visoko klonili pred igralci celovškega moštva KAC. FOTO: Leon Vidic/Delo
30. 12. 2021 | 22:22
30. 12. 2021 | 22:42
1:29

V nadaljevanju razširjene avstrijske lige so hokejisti SŽ Olimpije doživeli prepričljiv poraz na domačem ledu. Ljubljančani so visoko, z 1:5 (0:3, 0:1, 1:1), klonili pred igralci celovškega moštva KAC iz Celovca.

Za »zmaje«, ki so že po dobrih 14 minutah zaostajali z 0:3 in v 25. minuti z 0:4, je častni gol v 49. minuti zabil Finec Joona Erving. Naslednjo tekmo bodo zeleno-beli, ki na lestvici ICEHL zasedajo četrto mesto, igrali v nedeljo (18.00) na tivolskem ledu proti Bolzanu.

Drugi izidi v ICEHL: Orli Znojmo : Graz99ers 3:4 (1:2, 1:1, 1:0; 0:1), Salzburg : Dornbirn 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), Fehervar : Vienna Capitals 3:1 (1:1, 2:0, 0:0), Innsbruck : Pustertal 2:4 (1:1, 0:1, 1:2), VSV Beljak : Bolzano 4:3 (0:1, 2:2, 1:0; 1:0).

Uspešno pa so leto 2021 sklenili državni prvaki z Jesenic. V derbiju alpske lige so namreč »železarji« zanesljivo ugnali Ritten s 5:2 (2:0, 0:1, 3:1; Elo 2, E. Pance, Viikilä, Svetina) in svojo prednost na vrhu lestvice pred sinočnjim tekmecem povečali na +14 (65:51). V ponedeljek bodo Gorenjci gostovali v Canazeiu.