Zimski športi

Kopitarjevi v novo leto s porazom

Philadelphia je v zadnji tekmi leta 2022 v ligi NHL premagala Los Angeles s 4:2.
Anže Kopitar ni mogel preprečiti zmage Philadelphie. FOTO: Harry How/AFP
P. Z.
1. 1. 2023 | 01:29
1:22

Noah Cates je v igri z igralcem manj v tretji tretjini dosegel zmagoviti gol za hokejiste Philadelphie Flyers proti Los Angeles Kings, pri katerem se slovenski as Anže Kopitar ni vpisal med strelce. Bilo je 4:2.

Philadelphia je dosegla dve zmagi zapored prvič po skoraj dveh mesecih. Owen Tippett je zbral gol in podajo, Samuel Ersson pa je imel 27 obramb za Flyers. Phillip Danault je zadel še na tretji zaporedni tekmi, a gostje iz Kalifornije prvič po sedmih tekmah niso vpisali niti točke. Veteran Jonathan Quick je zaustavil 19 ploščkov.

Adrian Kempe je Kralje popeljal v vodstvo z 1:0 po 10 minutah igre. Danault je obnovil prednost gostov (2:1), a zgodba se je zasukala v prid Philadelphie.

Branilec Alexander Edler iz LA je odigral 1000. tekmo v NHL, 925 jih ima iz Vancouvra.