Zimski športi

Kopitarjevi Kralji ostali na zmagovitem tiru

Vodilni slovenski hokejist ob zmagi Los Angelesa v Denverju tokrat brez gola ali podaje.
Anže Kopitar, kapetan Kraljev, se je z vratarjem Phoenixom Copleyjem veselil nove zmage. FOTO: Sean M. Haffey/AFP
STA, Š. R.
30. 12. 2022 | 07:05
30. 12. 2022 | 09:14
1:36

Ekipa Los Angeles Kings je v severnoameriški NHL v gosteh po kazenskih strelih premagala Colorado Avalanche, izid je bil 5:4. Kapetan zmagovitih kraljev Anže Kopitar je ostal brez točke v dobrih 23 minutah, ki jih je odigral na ledu.

Kralji so še na sedmi tekmi v nizu dosegli najmanj točko. Alex Iafallo je za to prispeval po gol in podajo, vratar Pheonix Copley je zaustavil 23 strelov domačih, Švedska asa Viktor Arvidsson in Adrian Kempe sta bila uspešna v kazenskih strelih.

»Zabili smo vodilni gol že kmalu po začetku tekme z igralcem več. To nam je vlilo dodatno energijo in odtlej smo nadzorovali potek tekme. V drugi tretjini smo storili precej napak, a smo vse popravili v tretji. Tekmeci so prežali na naše napake in jih tudi kaznovali,« je dejal trener kraljev Todd McLellan.

Kopitarjevo moštvo zdaj za dve točki na 3. mestu zahodne konference zaostaja za vodilnima Vegasom in Dallasom. Že jutri, po srednjeevropski uri ob 22.00, bodo Kralji igrali doma s Philadelphio.